Čtvrtek 22. února 2018
svátek má Petr, zítra Svatopluk
  BLÁZNIVÉ POČASÍ

  Evropu ničí nová bouře. Na svědomí má už i lidské životy!

  14.09.2017 00:02 / zprávy google+ twitter facebook

  Sever Evropy pustoší bouře Sebastian, kterou doprovází silný orkán. Vítr dosahuje rychlosti až 140 kilometrů v hodině, očekávají se až šestimetrové vlny. V Německu má na svědomí už tři lidské životy.

  Hamburk povodně lupa
  Jednou z obětí silné vichřice a přívaláků je i invalida! | APA

  Zatímco Česká republika může být zatím v klidu, v Nizozemsku byly kvůli bouři uzavřeny startovací a přistávací dráhy na letišti Schiphol. 

   

  „U pobřeží Severního moře dosáhl vítr rychlosti 140 kilometrů v hodině. Nejohroženějšími oblastmi, kde se čeká nejsilnější vítr, jsou Východní Frísko a Dithmarschen a během noci se část bouře přesune do Německa,” varovali meteorologové.  

  Sever Evropy ničí silný vítr a přívalové deště, které mohou způsobit záplavy!
   

   

  U moře bude silný vítr přetrvávat i ve čtvrtek. Lze očekávat až šestimetrové vlny. Většina trajektů byla proto pozastavena. Úřady vydaly varování, že na některých místech Fríska a v německém Hamburku hrozí záplavy. Voda by mohla vystoupat až do dvoumetrové výšky.

   

  Ve Šlesvicku-Holštýnsku je na mnoha místech přerušena železniční doprava. Svou oběť si vybrala vichřice v Hamburku, kde se zřítilo lešení na chodce. Ten v nemocnici podlehl zranění.

   

  „Další obětí je vozíčkář, který nejspíš spadl do řeky a utopil se. Tetí a zatím poslední pak starší muž, kterého zabil vysoký smrk,” dodaly německé úřady s tím, že kromě severu Německa hrozí jihu země také prudké lijáky.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...