Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BLÁZNIVÉ POČASÍ

  Evropu ničí nová bouře. Na svědomí má už i lidské životy!

  14.09.2017 00:02 / zprávy google+ twitter facebook

  Sever Evropy pustoší bouře Sebastian, kterou doprovází silný orkán. Vítr dosahuje rychlosti až 140 kilometrů v hodině, očekávají se až šestimetrové vlny. V Německu má na svědomí už tři lidské životy.

  Hamburk povodně lupa
  Jednou z obětí silné vichřice a přívaláků je i invalida! | APA

  Zatímco Česká republika může být zatím v klidu, v Nizozemsku byly kvůli bouři uzavřeny startovací a přistávací dráhy na letišti Schiphol. 

   

  „U pobřeží Severního moře dosáhl vítr rychlosti 140 kilometrů v hodině. Nejohroženějšími oblastmi, kde se čeká nejsilnější vítr, jsou Východní Frísko a Dithmarschen a během noci se část bouře přesune do Německa,” varovali meteorologové.  

  Sever Evropy ničí silný vítr a přívalové deště, které mohou způsobit záplavy!
   

   

  U moře bude silný vítr přetrvávat i ve čtvrtek. Lze očekávat až šestimetrové vlny. Většina trajektů byla proto pozastavena. Úřady vydaly varování, že na některých místech Fríska a v německém Hamburku hrozí záplavy. Voda by mohla vystoupat až do dvoumetrové výšky.

   

  Ve Šlesvicku-Holštýnsku je na mnoha místech přerušena železniční doprava. Svou oběť si vybrala vichřice v Hamburku, kde se zřítilo lešení na chodce. Ten v nemocnici podlehl zranění.

   

  „Další obětí je vozíčkář, který nejspíš spadl do řeky a utopil se. Tetí a zatím poslední pak starší muž, kterého zabil vysoký smrk,” dodaly německé úřady s tím, že kromě severu Německa hrozí jihu země také prudké lijáky.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...