Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELIKÝ SKANDÁL

  Havel, Hitler, Klaus, Zeman, Heydrich mají jedno společné... A stojí za tím expartner milenky Felixe Slováčka!

  14.09.2017 00:10 / zprávy google+ twitter facebook

  V obrovský skandál i zneužití jmen narůstá poměrně banální obchodní nápad. Vydavatelství Naše vojsko totiž bez svolení žijících osobností prodává hrníčky s jejich podobiznami, ale co hůře - jsou mezi válečnými zločinci a vrahy.

  Hrníčky lupa
  Hrníčky s tvářemi známých osobností i zločinců nabízí nakladatelství k prodeji! | Archiv, Name vojsko

  Havel, Burian, Gott, Monroe, Klaus, Zeman, Werich, ale třeba i Kajínek, Merkelová, papež František či řada dalších osobností se vyjímá na bílých hrníčcích, které nakladatelství prodává za 299 korun za kus. Přitom mezi nimi jsou i hrnky s podobenkami zločinců jako byli Heydrich, Hitler, Lenin nebo Stalin.

   

  Na nakladatelství Naše Vojsko je teď hodně naštvaný Karel Gott, ale třeba i Dagmar Havlová, vdova po exprezidentu Václavu Havlovi. Jednoduše podle nich zneužila firma jejich jméno, především pak tvář. Přitom majitelem nakladatelství je právník, který má i na webu titul: JUDr. PhDr. Emerich Drtina, dr. h. c. Mimochodem, bývalý partner současné milenky Felixe Slováčka Lucie Gelemové.  

  Nakladatelství Naše vojsko prodává hrníčky s portréty osobností, včetně válečných zločinců!

   

  Drtina už před pár měsíci dobrovolně odstoupil z Českého svazu bojovníků za svobodu, právě kvůli tomu, že propaguje na firemních stránkách válečné zločince jako je Hitler nebo Hydrich. Případ dokonce vyšetřovala policie, která se ale zatím nejspíš nedobrala ničeho konkrétního, co by považovala za protizákonné.

   

  Drtina si prý vše jako právník ověřoval, aby neporušoval zákon. Je ale otázkou, zda myslel na zneužití jména známých osobností, protože třeba Karel Gott má jméno zaregistrováno jako svou značku u patentového úřadu. Tedy každý, kdo chce s jeho jménem obchodovat, musí mít svolení, anebo musí platit.

   

  „Pan Karel Gott nedal souhlas s pořízením ani užitím jeho podobizny na zmíněné produkty. Proto se poradí se svým právním zástupcem o dalším postupu,“ uvedla mluvčí zpěváka Aneta Stolzová.

   

  Nebude asi sám. Nejspíš se o podobných krocích budou radit s právníky i třeba Jaromír Jágr či Dagmar Havlová. Mnozí lidé, kteří webové stránky viděli, je považují za nevkusné a nevhodné právě proto, že vedle sebe jsou významné osobnosti spolu se zločinci a vrahy. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...