Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ODVRÁTILI ZLOČIN

  Chovanci ústavu údajně plánovali vraždu vychovatele

  13.09.2017 06:59 / zprávy google+ twitter facebook

  Vraždu vychovatele údajně plánovali tři chovanci výchovného ústavu v Hostouni na Domažlicku. Nyní je zadrželi kriminalisté a státní zástupce podal v úterý k soudu návrh na jejich vzetí do vazby.

  Policie. lupa
  Policie zadržela trojici chovanců, která plánovala vraždu vychovatele! | Archiv

  Policie zatím k případu, o kterém informovalo Právo, žádné informace nesdělila. Jde o mladistvé chovance. Není zatím ani jasné, jakým způsobem chtěla trojice mladíků muže zabít a co je k tomu vedlo. Není ale vyloučeno, že trojici mladíků někdo takzvaně "práskl", tedy upozornil na to, co se chystají udělat. 

   

  Jak Právo zjistilo, jedná se o chovance zařazené na odlou­čené zařízení Medvědí kámen, které funguje jako terapeutická jednotka. Objekt s kapacitou šestnáct míst, který dříve sloužil jako pohraniční rota, stojí uprostřed lesa dva kilometry od jedné z obcí. 

  Trojice chovanců z ústavu na Domažlicku plánovala vraždu vychovatele!
   

   

  Jsou zde umístěni chlapci ve věku od 16 do 19 let z výchovných ústavů z celé České republiky s nařízenou ústavní výchovou, kteří jsou závislí na drogách a zároveň mají problémy s chováním. Po dobu šesti měsíců zde absolvují výchovně-léčebný program, jehož cílem je kromě podpory abstinence také rozvoj základních pracovních návyků. Starají se tady o hospodářská zvířata, pěstují ovoce a zeleninu.

   

  Problémem asi bude i to, že chovanci zde mají volný pohyb, v oknech nejsou žádné mříže, areál není oplocen a ani vjezdu autem nebrání žádná brána nebo závora. Šéf výchovného ústavu v Hostouni Jan Vojta žádost deníku o rozhovor odmítl. „Pan ředitel vám vzkazuje, abyste se v této věci obrátili na policii,“ uvedla sekretářka.

   

  „Místní lidé se už bojí chodit tím směrem do lesa na procházky nebo na houby. Nemáme z toho žádný přínos, jen starosti. A to jsme byli poklidná obec, ty časy jsou pryč,“ reagoval na děsivý případ starosta obce Miroslav Kadlec.

   

  Už v minulosti byly v ústavu problémy. Různá napadení nebo dokonce hromadná rvačka chovanců. S přípravou vraždy tu ale mají zkušenost poprvé! 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...