Čtvrtek 22. února 2018
svátek má Petr, zítra Svatopluk
  ODVRÁTILI ZLOČIN

  Chovanci ústavu údajně plánovali vraždu vychovatele

  13.09.2017 06:59 / zprávy google+ twitter facebook

  Vraždu vychovatele údajně plánovali tři chovanci výchovného ústavu v Hostouni na Domažlicku. Nyní je zadrželi kriminalisté a státní zástupce podal v úterý k soudu návrh na jejich vzetí do vazby.

  Policie. lupa
  Policie zadržela trojici chovanců, která plánovala vraždu vychovatele! | Archiv

  Policie zatím k případu, o kterém informovalo Právo, žádné informace nesdělila. Jde o mladistvé chovance. Není zatím ani jasné, jakým způsobem chtěla trojice mladíků muže zabít a co je k tomu vedlo. Není ale vyloučeno, že trojici mladíků někdo takzvaně "práskl", tedy upozornil na to, co se chystají udělat. 

   

  Jak Právo zjistilo, jedná se o chovance zařazené na odlou­čené zařízení Medvědí kámen, které funguje jako terapeutická jednotka. Objekt s kapacitou šestnáct míst, který dříve sloužil jako pohraniční rota, stojí uprostřed lesa dva kilometry od jedné z obcí. 

  Trojice chovanců z ústavu na Domažlicku plánovala vraždu vychovatele!
   

   

  Jsou zde umístěni chlapci ve věku od 16 do 19 let z výchovných ústavů z celé České republiky s nařízenou ústavní výchovou, kteří jsou závislí na drogách a zároveň mají problémy s chováním. Po dobu šesti měsíců zde absolvují výchovně-léčebný program, jehož cílem je kromě podpory abstinence také rozvoj základních pracovních návyků. Starají se tady o hospodářská zvířata, pěstují ovoce a zeleninu.

   

  Problémem asi bude i to, že chovanci zde mají volný pohyb, v oknech nejsou žádné mříže, areál není oplocen a ani vjezdu autem nebrání žádná brána nebo závora. Šéf výchovného ústavu v Hostouni Jan Vojta žádost deníku o rozhovor odmítl. „Pan ředitel vám vzkazuje, abyste se v této věci obrátili na policii,“ uvedla sekretářka.

   

  „Místní lidé se už bojí chodit tím směrem do lesa na procházky nebo na houby. Nemáme z toho žádný přínos, jen starosti. A to jsme byli poklidná obec, ty časy jsou pryč,“ reagoval na děsivý případ starosta obce Miroslav Kadlec.

   

  Už v minulosti byly v ústavu problémy. Různá napadení nebo dokonce hromadná rvačka chovanců. S přípravou vraždy tu ale mají zkušenost poprvé! 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...