Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SUPER NOVINKA

  Už žádné záškoláctví! V téhle škole kontrolují rodiče docházku svých dětí na dálku!

  11.09.2017 14:30 / zprávy google+ twitter facebook

  S hodně převratnou novinkou přišla Základní škola 28. října v Příbrami. Zde mohou rodiče na dálku kontrolovat docházku svých dětí. Eliminuje se tak záškoláctví i to, aby rodina neměla ponětí, co s jejich ratolestí je.

  Škola Příbram lupa
  V této příbramské škole mohou rodiče kontrolovat docházku svých dětí! | Archiv města

  Vstup do školy je evidován pomocí čipů propojených s elektronickou třídnicí. Pokud dítě nedorazí do školy, přijde rodičům varovná SMS zpráva. Zároveň si mohou přes webovou aplikaci kontrolovat účast dítěte ve škole oproti rozvrhu.

   

  „Systém je nyní ve zkušebním provozu, plně funkční by měl být od října. Jeho pořízení vyšlo zhruba na 150 000 korun. Novinkou je také obsazení vrátnice po celou dobu výuky a uzavření doposud volného vstupu do jídelny přes zahradu školy," sdělila mluvčí radnice v Příbrami Pavlína Svobodová.  

  Základní škola v Příbrami umožňuje rodičům kontrolovat docházku jejich dětí!
   

   

  Podle vedení školy se docházkovou "čipovací" službou eliminuje záškoláctví, s níž mají, stejně jako snad všechny školy v republice, své zkušenosti. „Je to výborná věc a mám o synovi přehled. On tedy není z těch, kteří by chodili za školu, ale jiní rodiče s tím problém měli," uvedla jedna z maminek žáka školy. 

   

  Příbram letos lépe zabezpečila i některé mateřské školy. Rodiče se do nich nově dostávají na základě otisku prstu, který snímají čtečky u vstupních dveří. Zařízení ulehčuje práci učitelkám, které nemusejí kontrolovat každého příchozího.

   

  O větší bezpečnost škol usiluje také Středočeský kraj, který chce se studenty a pedagogy nacvičovat správný postup při krizových situacích, například při útoku ozbrojeného pachatele. Hejtmanství na toto téma už dříve uspořádalo několik seminářů. Impulsem byla tragická událost ve Žďáru nad Sázavou, kde duševně nemocná žena na střední škole ubodala studenta a další lidi zranila.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...