Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  CENA ZLATA

  Ředitel Madety vyhrožuje: Máslo bude za 70 Kč!

  11.09.2017 11:00 / zprávy google+ twitter facebook

  To není sci-fi ani špatný vtip. To je realita! Máslo v ČR bude stát až 70 korun. Alespoň tím "vyhrožuje" šéf největší mlékárenské společnosti Madeta Milan Teplý. Problém s máslem se netýká jen nás, ale celé Evropy!

  Madeta lupa
  Ředitel Milan Teplý vyhrožuje, že cena másla poletí vzhůru! | Archiv

  Největší vliv na cenu másla má podle Milana Teplého cena smetany. A právě ta je 89 korun za kilogram, což je meziročně více než dvojnásobný nárůst.

   

  „Zhruba od začátku prázdnin se potýkáme s nedostatkem smetany, a to nejen my, ale i ostatní mlékárny. Poptávka po Jihočeském másle je v meziročním srovnání zhruba dvojnásobná. Kromě tuzemských odběratelů projevili zájem o 30 tun másla měsíčně i ve Vídni. Veškeré máslo, které vyprodukujeme, ale putuje výhradně do českých obchodů, žádné neexportujeme," řekl ředitel mlékárenské společnosti Milan Teplý.

   

  Ředitel Teplý straší tím, že cena másla se může dostat až na 70 korun za 250 gramů. Hlavně před Vánocemi. Po svátcích se očekává pokles ceny, která se zastaví na 45 korunách. Náklady na výrobu másla ve firmě rostou. 

  Podle ředitele Madety Milana Teplého vzroste cena 250 gramů másla až na 70 korun!
   

   

  „Standardní výrobní objem se pohybuje v průměru od 150 do 160 tun másla za týden. Zatímco dříve naše máslárna vyráběla šest dnů v týdnu, někdy mimořádně i sedm, nyní kvůli nedostatku smetany pouze čtyři dny," řekl Teplý.

   

  Za vysokou cenou másla a dalších výrobků je podle odborníků větší spotřeba, nicméně podle některých kritiků jde o "uměle vytvořený problém"! „Zvláštní je, že pan Teplý před pár lety vykřikoval, že máslo bude stát 50 korun, a přitom tehdy jeho cena spadla dolů. Pokud tvrdí, že tento produkt je pro Madetu prodělečný, tak proč jej produkují. A myslí si, že teď, když bude stát až 70 korun, to bude lepší a že to někdo bude kupovat? Nebude, protože lidé se opět - jako za války, když máslo nebylo - vrhnou na margarín," dodal jeden z obchodníků z Českých Budějovic, kde mlékárenská společnost sídlí. 

   

  Pokud skutečně bude cena másla takto vysoká, logicky před Vánocemi zdraží i cukroví. Podraží ale i pečivo, do kterého se máslo dává - zákusky, dorty a podobně. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...