Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ČEKÁ JE SOUD?

  BABIŠ A FALTÝNEK VYDÁNI! Budou stíháni! Ale možná ne na dlouho!

  06.09.2017 23:25 / zprávy google+ twitter facebook

  Poslanecká sněmovna ve středu po celodenní debatě a obstrukcích vydala poslance Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka z ANO k trestnímu stíhání. Oba politici k tomu své kolegy dokonce vyzvali!

  Babiš Faltýnek lupa
  Babiš i Faltýnek mohou jít až před soud, kde jim hrozí až deset let vězení! | Archiv ČT

  Policie bude moci trestně stíhat šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a jeho pravou ruku Jaroslava Faltýnka kvůli kauze Čapí hnízdo. Sněmovna tak oba muže zbavila poslanecké imunity.

   

  Pro vydání Babiše hlasovalo 123 poslanců, proti byli čtyři. Pro vydání Faltýnka hlasovalo 120 poslanců, proti jich bylo pět. Zákonodárci hnutí ANO se hlasování nezúčastnili a odešli z jednacího sálu. Andrej Babiš i Jaroslav Faltýnek o zbavení imunity sami požádali. Byli také jediní z hnutí ANO, kdo hlasovali pro své vydání.  

  Sněmovna vydala poslance Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání!
   

   

  Podle obou politiků jde o zpolitizovanou kauzu úmyslně načasovanou na současnou dobu, tedy před volbami, které se uskuteční v říjnu.

   

  Pokud budou Babiš a Faltýnek zvoleni v podzimních volbách a získají tak nový poslanecký mandát, bude muset Sněmovna o jejich vydání rozhodovat znovu. Pak bude otázkou, jak hlasování dopadne. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...