Neděle 24. června 2018
svátek má Jan, zítra Ivan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Naditá obálka

  Babišovi někdo poslal „drobné“ na svačinku? Desítky tisíc na ministerstvu

  26.01.2016 09:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Desítky tisíc korun v nadité obálce přišly na ministerstvo financí. Nikdo neví proč a odkud. Úřad už vyzval odesílatele, aby se přihlásil a sdělil, na co se mají peníze použít. Někteří v nadsázce říkají, že jsou při jeho stamilionových příjmech z Agrofertu „drobné“ pro Andreje Babiše na dobrou svačinku.

  Peníze lupa
  Obálka s penězi dorazila na ministerstvo financí bez bližších podrobností | Shutterstock

  Obálka s penězi přišla na ministerstvo už v půli ledna,ale resort informaci zveřejnil až nyní, když potřeboval zveřejnit zprávu, že hledá dárce.  

   

  „Žádáme odesílatele této částky, aby kontaktoval nejpozději do 2. 5. 2016 v rámci pracovní doby ministerstva financí odpovědné zaměstnance ve věci specifikace účelu platby,“ píše ministerstvo na svém webu.  

  Na adresu ministerstva financí poslal neznámý člověk obálku s desítkami tisíc korun, aniž specifikoval, na co jsou určené!
   

   

  K penězům se zatím nikdo nepřihlásil. Možná dobře ví proč. Asi se bojí, že kdyby to udělal, pošle mu v zápětí ministerstvo například do firmy kontrolu, když může jen tak zbůhdarma posílat obálky s penězi.

   

  „Přesnou částku v tuto chvíli sdělovat nemůžeme, protože se jedná o jeden ze znaků, na jejichž základě je možné identifikovat skutečného odesílatele,“ uvedl mluvčí ministerstva Michal Žurovec.

   

  Pokud se do května o částku nikdo nepřihlásí, propadnou jednoduše státu. Mnozí si myslí, že takovou částku měl dárce poslat spíš na nějaké charitativní účely, kde by byly smysluplné. Ve veřejném rozpočtu se totiž ztratí jako pára nad hrncem!

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...