Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÉ NEBEZPEČÍ

  Skandál! V hotelech našli otrávená vejce! A prý jich bude víc!

  18.08.2017 00:05 / zprávy google+ twitter facebook

  Směs vyrobenou z vajec infikovaných nebezpečnou látkou fipronil dostaly v uplynulých týdnech čtyři bratislavské hotely. Jak informovala slovenská veterinární a potravinářská správa, případů může být i víc! .

  Vejce lupa
  Na Slovensku se objevily stovky otrávených vajec! | Archiv

  Na Slovensku kontroly už dříve objevily podobně kontaminovaná vejce z Nizozemska. Vaječná směs původem z Německa byla do bratislavských hotelů dovezena rakouskou firmou. Podle veterinářů se v zemi můžou nacházet další podobné výrobky.

   

  Celkem bylo na Slovensku za necelé tři týdny dodáno 675 balení kontaminované směsi, každé o hmotnosti jednoho kilogramu. Podle slovenské ministryně zemědělství Gabriely Matečné zásilky produktu, který byl vyroben z nizozemských vajec, skončily v luxusních hotelových sítích.

   

  „V této vaječné směsi je až pětinásobně překročen povolený limit tohoto pesticidu, který byl nalezen v nizozemských vejcích. Je to důvod k tomu, abych vyzvala spotřebitele - všímejte si, co jíte, co kupujete. Slovenské produkty máme zmapovány od pole až na stůl,“ uvedla Matečná.  

  V několika hotelech na Slovensku se objevila otrávená vejce z Nizozemska!
   

   

  „Máme indicie ohledně výskytu dalších podobných výrobků na Slovensku, jako byla kontaminována vaječná směs. Inspektoři vykonávají kontroly a odebírají vzorky," uvedl šéf veterinární a potravinové správy Jozef Bíreš.

   

  Zároveň vyšlo najevo, že do jednoho z velkoskladů na západě Slovenska byla dovezena uvařená a oloupaná vejce s obsahem fipronilu, dále distribuována ale nebyla. Na Slovensko se zásilka dostala z Nizozemska přes Rakousko a Německo.

   

  Vejce a vaječné výrobky kontaminované insekticidem fipronilem se objevily v téměř dvou desítkách zemí EU včetně Německa, Rakouska, Belgie, Nizozemska či Polska. ČR mezi  zeměmi zatím není, ale zřejmě se jí tento problém nevyhne!

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...