Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  UŠETŘÍ PENÍZE

  Děti a senioři nad 65 let věku zaplatí méně za léky!

  16.08.2017 11:40 / zprávy google+ twitter facebook

  Jde o předvolební tah, nebo o logické vyústění systému, který byl špatně nastaven? Jedno je jisté - děti a senioři nad 65 let věku zaplatí menší doplatky za léky. Snížení limitu schválili senátoři, teď ho ještě musí podepsat prezident.

  Léky lupa
  Za léky zaplatí děti a senioři nad 65 let věku méně peněz! | Shutterstock

  Roční limit se pro děti do 18 let a pro seniory nad 65 let sníží z 2500 na 1000 korun. Penzisté nad 70 let budou mít limit 500 korun ročně. V případě překročení limitu budou pojišťovny peníze vracet. Ministerstvo zdravotnictví odhaduje náklady na 440 miliónů korun.

   

  Pro návrh, který kritizovali pravicoví senátoři, se vyslovilo 39 členů horní parlamentní komory. Některé strany nařkly hlavně ČSSD z toho, že jde o "předvolební tah".

   

  Senát souhlasil rovněž s novelou zákona o pojistném na veřejné zdravotní pojištění, která počítá s navýšením plateb za státní pojištěnce v letech 2019 a 2020. Stát by měl ročně platby navýšit zhruba o 3,5 miliardy.  

  Děti a lidé starší 65 let budou mít nižší doplatky na léky!
   

   

  Senát také souhlasil s novelou, díky které lidé, kteří budou chtít pečovat o těžce nemocné příbuzné, budou moci čerpat až tříměsíční ošetřovatelské volno. Během té doby budou mít nárok na 60 procent denního vyměřovacího základu.

   

  Zaměstnavatel bude moci nesouhlasit s poskytnutím ošetřovatelského volna pouze v okamžiku, kdy k tomu bude mít vážné provozní důvody.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...