Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÉ VAROVÁNÍ

  Veliké varování! Pozor na ANO, můžete přijít o všechno!

  14.08.2017 00:20 / zprávy google+ twitter facebook

  Naučit se říkat NE, se někdy hodně vyplácí. Jak v životě, tak třeba lidem, které neznáme a kteří nám náhodně zavolají. Pokud totiž řekneme ANO, můžeme se dostat do velikých problémů a taky přijít o všechno. Varují právníci i policisté!

  Seniorka lupa
  Pozor, co komu takzvaně přes telefon odkývete! | Shutterstock

  Přibývá totiž vykuků a podvodníků, kteří se snaží lstí uzavírat smlouvy na různé služby či zboží právě prostřednictvím telefonních hovorů. A stačí jediné slůvko a smluvní vztah je uzavřen.

   

  Tím slůvkem je ANO! Může být totiž bráno jako závazné uzavření smlouvy a lze jen těžko vzít zpět. Nebo spíš jsou s tím pak zbytečné potíže!

   

  Sdružení na obranu spotřebitelů řeší denně tuto problematiku, stejně jako právníci a i policisté. I na ně se totiž občas obrací podvedení lidé, většinou senioři, kteří si nevědí rady. Ale policie často nemůže nic dělat. Jde o občansko právní spor.  

  Pokud člověk na telefonickou nabídku odpoví ANO, bere se to jako uzavření smlouvy!
   

   

  Když třeba zavolá operátor s tím, že nabízí výhodnou nabídku plynu, elektřiny a podoně, nebo změna tarifu telefonního operátora, buďte hodně obezřetní, kdo a co vám nabízí! A taky, co mu říkáte!

   

  „Nyní se snažíme přesvědčit poslance, aby změnili zákon tak, že smlouva bude platit jen v písemné formě. Nyní totiž řeknete ano a smlouva je uzavřena. Od této ‘smlouvy' lze sice do 14 dnů odstoupit, ale může nastat problém,” uvedl pro ČT právník Sdružení obrany spotřebitelů Jan Hejtmánek.

   

  Pokud prý spotřebitel neví, o co jde, ani netuší, jak smlouvu zrušit. „Lidé by se měli více ptát a méně odpovídat. A zvažovat s kým a o čem se v telefonu baví," dodávají odborníci. 

   

   

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: podovod, smlouva, telefon
  Komentáře ke článku
  loading...