Pátek 23. února 2018
svátek má Svatopluk, zítra Matěj
  VELKÉ VAROVÁNÍ

  Veliké varování! Pozor na ANO, můžete přijít o všechno!

  14.08.2017 00:20 / zprávy google+ twitter facebook

  Naučit se říkat NE, se někdy hodně vyplácí. Jak v životě, tak třeba lidem, které neznáme a kteří nám náhodně zavolají. Pokud totiž řekneme ANO, můžeme se dostat do velikých problémů a taky přijít o všechno. Varují právníci i policisté!

  Seniorka lupa
  Pozor, co komu takzvaně přes telefon odkývete! | Shutterstock

  Přibývá totiž vykuků a podvodníků, kteří se snaží lstí uzavírat smlouvy na různé služby či zboží právě prostřednictvím telefonních hovorů. A stačí jediné slůvko a smluvní vztah je uzavřen.

   

  Tím slůvkem je ANO! Může být totiž bráno jako závazné uzavření smlouvy a lze jen těžko vzít zpět. Nebo spíš jsou s tím pak zbytečné potíže!

   

  Sdružení na obranu spotřebitelů řeší denně tuto problematiku, stejně jako právníci a i policisté. I na ně se totiž občas obrací podvedení lidé, většinou senioři, kteří si nevědí rady. Ale policie často nemůže nic dělat. Jde o občansko právní spor.  

  Pokud člověk na telefonickou nabídku odpoví ANO, bere se to jako uzavření smlouvy!
   

   

  Když třeba zavolá operátor s tím, že nabízí výhodnou nabídku plynu, elektřiny a podoně, nebo změna tarifu telefonního operátora, buďte hodně obezřetní, kdo a co vám nabízí! A taky, co mu říkáte!

   

  „Nyní se snažíme přesvědčit poslance, aby změnili zákon tak, že smlouva bude platit jen v písemné formě. Nyní totiž řeknete ano a smlouva je uzavřena. Od této ‘smlouvy' lze sice do 14 dnů odstoupit, ale může nastat problém,” uvedl pro ČT právník Sdružení obrany spotřebitelů Jan Hejtmánek.

   

  Pokud prý spotřebitel neví, o co jde, ani netuší, jak smlouvu zrušit. „Lidé by se měli více ptát a méně odpovídat. A zvažovat s kým a o čem se v telefonu baví," dodávají odborníci. 

   

   

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: podovod, smlouva, telefon
  Komentáře ke článku
  loading...