Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MINISTERSTVO ZASÁHLO

  V ČR chybí důležité léky a farmaceuti je klidně vyváží ven!

  13.08.2017 00:10 / zprávy google+ twitter facebook

  Zvěsti o tom, že české zdravotnictví v ČR nevede ministr, ani ministerstvo, ale farmaceutické firmy, jsou zřejmě docela pravdivé. U nás chybí několik důležitých léků, a přitom je výrobci v klidu ve velkém lifrují za hranice.

  Humalog lupa
  Třeba tento důležitý lék na cukrovku je pomalu nedostatkový! | Archiv

  Ministerstvo zdravotnictví se proto konečně rozhodlo zasáhnout. Vydalo zákaz vyvážet čtyři druhy léků ven. „Jde o léky na cukrovku, epilepsii a deprese. Jedná se o Elontril, Wellbutrin, Humalog a Vimpat,” uvedlo ministerstvo.

   

  V českých lékárnách je přípravků málo. Za horší dostupnost léků mohou podle ministerstva obchodníci, kteří vydělávají na jejich převážení do zahraničí miliony korun. Zákaz vývozu bude platit do odvolání.

   

  „Pokud by došlo ke snížení nebo výpadku dostupnosti těchto léčivých přípravků, bavili bychom se teoreticky o tisících pacientů,“ uvedl ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv Zdeněk Blahuta. 

  Ministerstvo zdravotnictví zakázalo vývoz léků na deprese, epilepsii a cukrovku.
   

   

  Letos už ministerstvo zakázalo vyvážet osm druhů léků. Prodávat léky určené původně pro český trh jinde v Evropě je podle evropských právních předpisů legální.

   

  Poměrně často hlásí výrobci výpadek i dalších důležitých léků. Hovoří často o nových šaržích či úpravě složení. Pak se ale lékaři či pacienti dozvědí, že zatímco v zahraničí je jich dostatek, u nás nejsou.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...