Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELIKÝ PODVOD

  Vietnamci podvádí a okrádají stát o clo a daně! Celníci odhalili tisíce padělků!

  12.08.2017 04:55 / zprávy google+ twitter facebook

  Většina vietnamských obchodníků v ČR podvádí a okrádá stát. Málokterý z nich používá pokladnu, EET a jen výjimečně někteří z nich hradí clo a platí poctivě daně. Uvádějí to jak celníci, tak pracovníci finanční správy. Svědčí o tom stále více případů zabaveného nelegálního zboží!

  Celníci lupa
  Celníci na tržnicích často zabavují padělky za desítky milionů korun! | APA

  Jako například nedávno, kdy celníci zabavili u pražské tržnice Sapa více než 2 000 párů padělků sportovní obuvi. Sklad v bývalé betonárně Zapa byl plný kartonových krabic s obuví neoprávněné označenou logem Salomon.

   

  „Již samotný způsob balení a kvalita použitého materiálu neodpovídá způsobu, kvalitě a skladování originálního zboží. Navíc majitel skladu nebyl schopen celníkům předložit žádný doklad o nabytí zboží, koupi či přepravy," uvedla mluvčí celníků Ivana Kurková.  

  Celníci nedávno v Praze zabavili na 2,5 tisíce párů padělků obuvi v hodnotě přes sedm milionů korun.
   

   

  V případě prodeje by majiteli ochranné známky vznikla škoda za více než 7,5  milionu korun. „Od začátku letošního roku provedli pražští celníci na tržnicích více než 30 kontrol a zajistili téměř 100 000 kusů nejrůznějších falzifikátů," uvedla mluvčí.

   

  Většinou obuvi, textilu, parfémů či kabelek za více než 111 milionů korun v hodnotě originálů. Podobné případy se dějí na různých tržnicích po celé ČR, například na Hatích u Znojma a podobně. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...