Pondělí 28. května 2018
svátek má Vilém, zítra Maxmilián a Maxim

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BLÁZNIVÉ POČASÍ

  Bouřky decimují Česko i Moravu. Na Kroměřížsku řádil kulový blesk!

  11.08.2017 13:40 / zprávy google+ twitter facebook

  Od časného rána decimují bouřky a silný déšť Čechy i Moravu. Na Kroměřížsku dokonce řádil kulový blesk, který napáchal škody za stovky tisíc až miliony korun. Poničeno bylo nejméně 15 domů. Hasiči v celé ČR vyjížděli ke stovkám zásahů!

  Bouřky lupa
  Bouřky v noci decimovaly Moravu a nyní větší část Čech! | HZS

  Součástí noční bouřky s poryvy větru a silným deštěm, která zasáhla Morkovice-Slížany na Kroměřížsku, byl i kulový blesk.

   

  „Trvalo to tak pět minut. Dvě střechy jsou úplně pryč, ty zmizely. Dalších asi 13, 14 je v různém stupni poškození, včetně štítů mezi domy. Podle škod, které tady jsou, to opravdu vypadá buď na nějaké lokální tornádo, nebo na kulový blesk," řekl starosta obce Pavel Horák.

   

  „Vypadalo to jako ohnivá koule. Najednou to vylítlo do baráku paní Klimkové z jedné strany, vyletělo to druhou stranou ven a přímo do našeho baráku. Zlomilo nám to dva trámy. Mezitím se ozvala další rána a spadla střecha ještě sousedovi naproti,” uvedl jeden z obyvatel Vladimír Prudík.

   

  Část města, kterou poškodila noční bouře, postihly před zhruba dvěma měsíci také lokální záplavy. „Je to tady snad zakleté. Ti samí lidé, kteří byli poškozeni velkou vodou, jsou teď postiženi tady tou smrští,” uvedl starosta.  

  Noční bouřky zdecimovaly hlavně Morkovice-Slížany na Kroměřížsku, kde řádil i kulový blesk.
   

   

  Hasiči ve Zlínském kraji zaznamenali kvůli večerním a nočním bouřkám doprovázených silným větrem zhruba 80 výjezdů. Odstraňovali především popadané stromy a větve ze silnic a poškozené střechy domů. "Při žádné z událostí nebylo hlášeno zranění osob," dodal mluvčí krajských hasičů Pavel Řezníček. 

   

  Bouřky ale procházejí i během pátku nad celými Čechami. Místy padají doslova provazy vody. Meteorologové varují před možným rozvodněním toků. Paradoxem je, že právě v tomto období před 15 lety ničily Českou republiku katastrofální povodně! 

  nely | bleskove.cz

  Témata: Morava, Bouřky, Počasí
  Komentáře ke článku
  loading...