Pondělí 28. května 2018
svátek má Vilém, zítra Maxmilián a Maxim

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZELENÁ VODA

  Na dalších místech zakázali hygienici koupání! Voda je jako brčál!

  11.08.2017 00:01 / zprávy google+ twitter facebook

  Na dalších přírodních koupalištích přibyly tento týden zákazy koupání. Ačkoli se v posledních dnech místy mírně ochladilo, rtuť se většinou stále držela vysoko. V takovém počasí se daří ve vodě zdraví nebezpečným sinicím.

  Voda sinice lupa
  Někde voda v přehradách připomíná spíš brčál! | Archiv

  Nově je například kvůli kvetoucí vodě zákaz koupání na Plumlovské přehradě v Olomouckém kraji. Ještě před dvěma týdny přitom byla voda čistá. Ke zhoršení mohly podle hygieniků přispět změny počasí. Kvalitu si naopak v regionu udržují štěrkopísková jezera Poděbrady u Olomouce.

   

  Zákaz trvá stále i ve Zlínském kraji ve slepém rameni řeky Moravy na Pahrbku u Napajedel a na Luhačovické přehradě. V ostatních kontrolovaných koupalištích v kraji se koupat dá. Na Vysočině je dále zakázáno koupání v rybníku Kachlička. Nově byl uzavřen i uměle vytvořený biotop v areálu westernového městečka Šiklův mlýn. Čistší vodu má naopak díky úbytku sinic rybník Medlov, který byl ještě před týdnem ke koupání nevhodný.  

  Na některých místech ČR zakázali hygienici koupání kvůli sinicím!
   

   

  V Moravskoslezském kraji hygienici nedoporučují koupání v Bašce, Brušperku a Bohušově, ale ve většině přírodních nádrží regionu je voda ke koupání vhodná. V Jihomoravském kraji mají některá přírodní koupaliště sice mírně zhoršenou kvalitu vody, ale přesto se v nich dá koupat stejně jako u zbylých koupališť.

   

  V Praze platí nadále zákaz koupání v rybníku Šeberák a hygienici nedoporučují koupání ani v Hostivařské přehradě. Ve středních Čechách je voda nevhodná ke koupání také v písníku v Bakově nad Jizerou a v Županovicích na Slapské přehradě. Zvláště citliví lidé, děti či těhotné ženy by se měli těmto nádržím vyhnout.

   

  V Královéhradeckém kraji zjistili hygienici horší kvalitu vody třeba v lokalitě u autokempu u nádrže Rozkoš nebo Oborském rybníku. V Pardubickém kraji zůstává stále značně znečištěná vodními organismy voda v přehradě Seč. Je nevhodná pro koupání dětí, těhotných žen, alergiků a lidí s oslabeným imunitním systémem.

   

  Většina přírodních koupališť v Plzeňském kraji a Ústeckém kraji má kvalitní vodu. Nevhodná ke koupání je voda v plzeňské nádrži České údolí a citliví lidé by mohli mít zdravotní problémy po koupání v jezeře Chmelař u Úštěku. Podobná je situace v Libereckém kraji. Hygienici tam sledují 36 vodních ploch, koupání zatím nemuseli zakázat na žádné z nich.

   

  V Karlovarském kraji trvá nadále zákaz koupání v nádrži Skalka nebo Velkém rybníce u Hroznětína. Důvodem je přemnožení sinic.

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: sinice, zákaz, koupání
  Komentáře ke článku
  loading...