Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ŠOKUJÍCÍ ZPRÁVA

  Babiše a Faltýnka chce stíhat policie! Velký Andrej: Chtějí mě zničit!

  10.08.2017 17:10 / zprávy google+ twitter facebook

  Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka chce stíhat policie. Požádala o jejich vydání Poslaneckou sněmovnu. Žádost již předal předseda dolní komory Jan Hamáček (ČSSD) mandátovému a imunitnímu výboru. Věc má souviset s dotacemi na Čapí hnízdo, uvedla ČT.

  Babiš Faltýnček lupa
  Policie chce stíhat Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka! | Archiv ČT

  Jan Hamáček nyní nechtěl říct, proč chce policie špičky ANO stíhat, mluvčí pražského městského státního zastupitelství však uvedla, že žádost souvisí s dotacemi na Čapí hnízdo. Podle některých lidí z ANO, ale paradoxně třeba i z ČSSD, je ale zvláštní, že žádost o vydání k trestnímu stíhání přišla od policie dva měsíce před volbami, kdy ANO Andreje Babiše má evidentní šanci je vyhrát.

   

  „Je to dlouhodobě plánovaná akce mě kriminalizovat. To načasování je jasné, je to snaha zásadním způsobem ovlivnit volby a poslední zoufalý pokus toho zkorumpovaného systému a tradičních politiků mě zlikvidovat. Považuji za neuvěřitelné, že je to možné. V každém případě je to nesmysl a pochybení zásadně odmítám," uvedl pro Právo Babiš. 

   

  „Mohu potvrdit, že jsem obdržel žádost od Služby kriminální policie a vyšetřování, odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie v Praze. Je to žádost o udělení souhlasu s trestním stíháním dvou poslanců, a to Ing. Andreje Babiše a Ing. Jaroslava Faltýnka,“ uvedl předseda Sněmovny Jan Hamáček.  

  Policie chce stíhat špičky ANO - Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka!
   

   

  Podle mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánky Zenklové souvisí žádost s vyšetřováním Čapího hnízda. Jan Hamáček to však potvrdit nechtěl. „Nemohu komentovat obsah žádosti,“ podotkl šéf Sněmovny. Jaroslav Faltýnek potom řekl, že o žádosti o vydání ví, že se jí nebude bránit a potvrdil, že souvisí s Čapím hnízdem.

   

  Další postup Sněmovně navrhne mandátový a imunitní výbor. Žádostí se bude Sněmovna zabývat nejspíš v září. Podle etického kodexu hnutí ANO by ovšem měla být policejní žádost rychle a pozitivně vyřízena.

   

  „Reprezentant nebude využívat poslaneckou imunitu a požádá příslušný parlamentní výbor, aby neprodleně navrhl jeho vydání,“ stojí v kodexu. V minulosti kodex také požadoval rezignaci na volené funkce v případě zahájení trestního stíhání. To se však změnilo, nyní ji žádá až po obžalobě z trestného činu.

   

  Policie dostala pokyn k prověření dotací na farmu Čapí hnízdo již na podzim 2015, kdy vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová dostala anonymní trestní oznámení kvůli možnému dotačnímu podvodu. Oznámení mířilo především na Andreje Babiše a citovalo jeho vyjádření v dokumentu České televize Matrix AB.

   

  Farma patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova Agrofertu. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat jejího majitele. Díky změně dosáhla na padesátimilionovou evropskou dotaci. Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se vrátila mezi firmy Agrofertu. Babiš na mimořádné schůzi Sněmovny svolané z popudu opozice řekl, že v době získání dotace vlastnily farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho partnerky. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...