Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  VELKÁ KATASTROFA

  Bleskové záplavy decimují část Rakouska! Strom zabil kluka, blesk zranil 2 děti!

  06.08.2017 23:58 / zprávy google+ twitter facebook

  Jih Rakouska decimují od pátku silné bouřky, které napáchaly veliké škody hlavně ve Štýrsku. Tři okresy vyhlásily stav živelné pohromy. Spadlý strom zabil 13letého kluka, další 2 děti zranil blesk.

  Povodně Rakousko lupa
  Povodně zasáhly část Rakouska a napáchaly milionové škody! | AP

  Okolí Salcburku zasáhly přívalové deště. Ulicemi obcí a měst se o víkendu valila voda s bahnem. Extrémní počasí si vyžádalo nejméně jeden lidský život. Škody jdou do milionů eur.

   

  Na táboře u městečka St. Georgen am Kreischberg zemřel v pátek večer teprve třináctiletý dobrovolný hasič, který byl na táboře pořádaném dolnorakouským sborem hasičů.

   

  Chlapce zasáhly padající větve, přesnou příčinu ale určí až nařízená pitva. Viditelná zranění na těle neměl. Podle velitele hasičů Georga Schickera mladík pomáhal evakuovat tábor, na kterém byla přibližně třicítka dětí ve věku od 10 do 15 let, a zřejmě zůstal pozadu. Okolo 21. hodiny jej jeho kamarádi našli, jak leží na zemi bez známek života. Oživit se jej už nepovedlo a chlapce po převozu do nemocnice prohlásili za mrtvého.  

  Část Rakouska decimovaly o víkendu bleskové záplavy, které si vyžádaly i jeden lidský život!
   

   

  Mnozí obyvatelé prožili hned dvě evakuace, hlavně ti z městečka Oberwölz ve Štýrsku. Kvůli rozvodněné říčce evakuovali hasiči 200 lidí, brzy se ale mohli vrátit domů. V sobotu je ale po dalším dešti čekala druhá evakuace.

   

  Dvě děti zranil v pátek večer úder blesku, když se svým sourozencem a sedmatřicetiletou matkou z Korutan přebývali na horské chatě u městečka Mörtschach v Korutanech.

   

  Jejich chatku ležící ve nadmořské výšce 2 200 metrů zasáhl blesk, který poškodil střechu. Padající úlomky zranily dvě dívky ve věku 4 a 18 let. Záchranáři museli na místo vyslat devítičlenný tým a lékaře. Vyhlášeny byly stavy živelné pohromy v okresech Liezen, Murau a Murtal ve Štýrsku. Na odstraňování následků bylo ve Štýrsku povoláno dohromady přes tisíc hasičů.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...