Úterý 19. června 2018
svátek má Leoš, zítra Květa

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZPĚT DOMA

  Tělo Češky pobodané v Egyptě je v ČR! Co se teď bude dít dál?

  02.08.2017 00:05 / zprávy google+ twitter facebook

  Tělo Češky Lenky, která zemřela na zranění a infekci po útoku v Egyptě, je v ČR. Příbuzní teď vyřizují pohřeb, nicméně případem se nyní bude zabývat Národní centrála proti organizovanému zločinu.

  Lenka Egypt lupa
  Češka Lenka zemřela na infekci, kterou se nakazila v egyptské nemocnici! | Facebook

  Rodina zavražděné Češky se v úterý sejde s ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem z ČSSD. Pozůstalým chce kondolovat a také je seznámit s postupem resortu.

   

  Česká diplomacie už v souvislosti s útokem požádala Egypt o pitevní zprávu a odškodnění pro pozůstalé. Egyptský velvyslanec v Česku minulý týden Zaorálkovi slíbil, že se zasadí o to, aby egyptská strana Česku vyhověla.

   

  Česká strana zároveň žádá vyjasnění okolností útoku, který se stal 14. července v Hurhgadě. „Chceme vědět, jaký měl pachatel motiv a jestli nepatřil k teroristické organizaci," řekla mluvčí Černínského paláce Michaela Lagronová.

   

  O víkendu se objevily zprávy o tom, že pachatel útoku byl spojený s teroristickou organizací Islámský stát. Ministerstvo zahraničí zprávu označilo za spekulaci. „Vyšetřování stále není uzavřené," dodala Lagronová.  

  Tělo v Egyptě zesnulé Češky pobodané v Egyptě je v ČR a nyní proběhne i druhá pitva!
   

   

  Útočník měl Češku zasáhnout do hrudi a krku. Když se otočila, aby se chránila, bodl ji do zad. Podle dřívější výpovědi bratra utrpěla žena šest bodných a řezných ran. Její zranění nebyla prý tak vážná, nicméně zemřela na infekci, kterou se nakazila v nemocnici! 

   

  Nyní bude zřejmě na české straně znovu provedena pitva. Podobně postupovala policie také u čtyři roky starého případu, kdy v Egyptě zemřela žena a její dcera. Pitvu provedli znalci v Egyptě. Po převozu těl obětí do České republiky úkon zopakovali také jejich čeští kolegové.

   

  Češka původně komunikovala s příbuznými, kteří za ní do nemocnice přijeli. Léčba tak nejprve měla příznivý vývoj, poté se ale stav ženy rapidně zhoršil a při životě jí udržovaly už jen přístroje. Podle zpráv, které rodina dostala od lékařů, se v ženině těle rozšířila infekce, která způsobila selhání orgánů. Češka pak v noci na čtvrtek zemřela.

   

  Ministerstva zahraničí obou zemí doporučují turistům směřujícím do této severoafrické země opatrnost. České ministerstvo radí turistům, aby při pobytu mimo hotelové resorty nevyužívali veřejné pláže.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...