Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  NOVÁ FAKTA?

  A zase ten Kramný: Elektřinou prý nevraždil, tak čím?

  01.08.2017 00:02 / zprávy google+ twitter facebook

  Trvá to čtyři roky a nikdo vlastně stoprocentně neví, jestli je Petr Kramný vinen z vraždy manželky a dcery, nebo ne. Soud ho sice poslal do vězení na 28 let, nicméně neustále se objevují spekulace, domněnky. Teď třeba nový posudek, který tvrdí, že elektřinou určitě nevraždil.

  Petr Kramný lupa
  Má Petr Kramný šanci na obnovu procesu? | Archiv

  Vraždil tedy vůbec? A když, tak čím? A na základě čeho byl tedy Kramný poslán do žaláře? Měl soud dostatek důkazů, aby ho mohl odsoudit na 28 let?

   

  Spolek Šalamoun, který se dlouhodobě angažuje v kauze Petra Kramného, konečně prozradil, co zjistil nový znalec, který zkoumal srdce Moniky a Klárky. Proto tento spolek podal trestní oznámení na trojici znalců, Margitu Smatanovou, Marka Dokoupila a Františka Vorla, kteří vypracovali původní posudky, podle nichž Klárku a Moniku zabil elektrický proud. Podle spolku jsou posudky lživé.

   

  Nový znalecký posudek, který podle spolku vypracoval přední odborník na myokard, přináší zásadní závěry. A ty vyznívají ve prospěch Petra Kramného!  

  Petr Kramný podle Spolku Šalamoun nevraždil elektrickým proudem, ukázaly to nové posudky!
   

   

  Nový znalec totiž podle Šalamouna posudky trojice výše zmíněných znalců naprosto rozcupoval. Spolek Šalamoun nechce nový posudek zveřejnit, ani z něj citovat, uvedl ale několik bodů, které mají dokázat, že posudky obžaloby nebyly pravdivé.

   

  Na vzorcích srdeční tkáně, které znalec spolku Šalamoun zkoumal, prý vůbec nejsou takzvané kontrakční pruhy, které jsou neklamnou známkou zásahu elektrickým proudem!

   

  „Znalci obžaloby naprosto nedostatečně vyšetřili obě srdce po histologické stránce a naopak popsali změny tkáně, které podle nového znalce vůbec nenastaly. Navíc jsou histologické zprávy obou srdcí v podstatě shodné, jako by byly zkopírované. Nelze dospět k diagnóze akutního selhání srdce při úrazu elektrickým proudem!,” tvrdí spolek. 

   

  „Lze však konstatovat, že kromě toho, že se jedná o předního znalce se specializací na myokard, jedná se zároveň o znalce, který v hierarchii znalců působících v trestní věci Petra Kramného stojí absolutně nejvýše. Jedná se o evropskou ikonu a autora řady odborných publikací přesahující daleko hranice České republiky," tvrdí Šalamoun v tiskové zprávě.

   

  „S absolutní vážností je nutno konstatovat fakt, že tito znalci na srdci Moniky a Kláry popisují tzv. kontrakční pruhy, které následně další důvodně podezřelý, docent Vorel, označuje za masivní a zároveň za důkaz účinku elektrického proudu, které však přítomny vůbec nejsou. V tomto případě se tedy nemůže jednat o omyl, ale o úmyslný trestný čin se zvlášť závažným následkem, protože údajné nálezy na srdcích Moniky a Kláry Kramných jsou stěžejním důkazem o vině Petra Kramného," uzavírá spolek Šalamoun.

   

  Pokud by se trestní oznámení nakonec opravdu dostalo až k soudu, hrozilo by trojici znalců obžaloby za vypracování nepravdivého posudku v krajním případě až desetileté vězení. Celý proces by se tudíž musel opakovat.

   

  Bude tedy nakonec Petr Kramný souzen znovu nebo dokonce zproštěn obžaloby? Vyloučit se to nedá…!

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...