Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ODPORNÝ ČIN

  Znechucený zakladatel babyboxů Hess: Vraždu miminka nechápe!

  27.07.2017 00:20 / zprávy google+ twitter facebook

  Takhle smutno mu snad nikdy nebylo. A nikdy taky nemusel Ludvík Hess mluvit s policií o vraždě dítěte, až teď. V momentě, kdy kriminalisté zjistitli, že jedno z miminek odložených v plzeňském babyboxu bylo v podstatě obětí brutálního činu.

  Hess lupa
  Zakladatel babyboxů Ludvík Hess je situací kolem mrtvého miminka znechucen! | Archiv

  Jeden z chlapců, kteří byli v neděli odloženi v Plzni do babyboxu, později v nemocnici zemřel. Jeho stav byl kritický. Měl po těle pohmožděniny a podle lékařů i policistů velmi vážná poranění hlavy. Jeho matka ho porodila potají a chovala se k němu brutálně.

   

  Matka rodičky neměla ponětí o těhotenství své dcery. Jak je to možné, nikdo netuší. Nicméně právě ona nejspíš chtěla zachránit situaci a umístila miminko do schránky, aniž věděla, co její dcera svému dítěti udělala.

   

  „Považuji to za tragédii, svoji osobní tragédii. A taky za zneužití babyboxu. Je to poprvé, co dětátko následkem zranění skončilo takhle fatálně,” řekl smutně a znechuceně zakladatel babyboxů Ludvík Hess.  

  Zakladatel babyboxů Ludvík Hess je případem úmrtí dítěte silně znechucený!
   

   

  „Podařilo se nám ve velmi krátké době najít pachatele činu. Žena, tedy matka dítěte, byla obviněna z trestného činu vraždy,” uvedl kriminalista Luděk Fiala.

   

  Pachatelce nyní hrozí až výjimečný trest. Otázkou je, zda byla v době porodu dostatečně při smyslech. Zda také nebyla ovlivněna takzvanou “laktační psychózou”. To nyní budou zkoumat odborníci z oborů psychiatrie a psychologie.

   

  Za normální situace je odložení nechtěného dítěte legální a nikdo by to nezkoumal. V momentě, kdy je ale sebemenší podezření na trestný čin spáchaný na dítěti, policisté konají. A snad zázrakem a díky kamerám, které jsou vzdáleny až 300 metrů od babyboxu, se policistům podařilo dopadnout pachatelku brutálního činu. 

   

  V současné době je v ČR na 71 babyboxů, které zachránily 155 dětí. To další se zachránit nepodařilo, ale nikoli vinou schránky a systému, ale nejspíš psychicky narušené či bestiální matky, které miminku nedala sebemenší šanci... 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...