Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VÁŽNÁ NEMOC?

  Zeman trpí počínající demencí, říká přední český neurolog!

  26.07.2017 00:55 / zprávy google+ twitter facebook

  U prezidenta Miloše Zemana jsou počátky demence! Alespoň to tvrdí přední český neurolog Martin Jan Stránský, aniž by chtěl hlavu státu nějak urážet nebo zesměšňovat. I když patří k jeho velikým kritikům. Zároveň se prý podivuje nad tím, že chce dál kandidovat na post hlavy státu.

  Stránský lupa
  Neurolog Martin Jan Stránský trvdí, že prezident je nejspíš vážně nemocný! | Archiv

  Zemanovo zdraví považuje neurolog za věc veřejnou, proto se k němu i v rozhovoru pro Info.cz vyjádřil.

   

  „Ztrácí sebereflexi, používá určité výrazy, které normální člověk nepoužije, ať již mluví o ženském pohlaví, nebo že nazve premiéra s prominutím sviní. Tak není to v pořádku. Buď je to hulvát, nebo je to nemocný člověk. Žádná třetí varianta neexistuje. Abych přesně klasifikoval tu diagnózu, tak je to kongnitivní dysfunkce, což je vlastně počínající demence," podotkl Martin Jan Stránský.

   

  Neurolog Martin Jan Stránský si myslí, že u prezidenta Zemana začíná demence!

   

  Důvody, které mohou vést ke zhoršení jeho stavu, pokud bude dál kandidovat, popsal lékař takto: „Poněvadž to může být k jeho zdravotní škodě dříve nebo později. Protože mozková mrtvice a srdeční infarkty fungují jednoduše... Hlavně u lidí, kteří kouří, mají cukrovku a mají sklon k alkoholismu. Proto bych mu doporučoval, aby velice diplomaticky tu kandidaturu stáhl, aby se omluvil veřejnosti a určitě by mu to lidé nezazlívali, že odstupuje. Kdyby řekl, že v rámci zodpovědnosti k sobě i národu nechce, aby tady vznikla situace, která by byla nepředvídatelná...." myslí si Martin Jan Stránský. 

   

  Lékař podotkl, že chápe, proč Zeman kandidovat chce. „On je ještě velice schopný člověk. Tu politiku zná, má vysokou inteligenci, velkou zkušenost. A nešel by do toho, kdyby věděl, že nemá šanci," řekl s tím, že ale jeho zdravotní stav je čím dál horší a že si toho všimly už jiné neurologické špičky, které o tom už prý i psaly. 

   

  Sám Miloš Zeman kromě potíží s nohama popírá, že by ho cokoli výjimečného trápilo a cítí se v dobré kondici. 

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...