Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KAUZA DOTACE

  Další obvinění sportovní magnáti! Po Janstovi a Boháčovi jde policie!

  25.07.2017 15:55 / zprávy google+ twitter facebook

  Další sportovní magnáti jsou v hledáčku policie a zdá se, že zamíří k soudu! Kriminalisté obvinili v kauze manipulací se sportovními dotacemi jako právnickou osobu Českou unii sportu (ČUS), předsedu Miroslava Janstu a sekretáře Jana Boháče.

  Jansta lupa
  Miroslav Jansta je policií obviněn z podvodu! | Archiv ČT

  S informací přišel server Aktuálně.cz. Policie klade mužům za vinu, že získali při rozdělování peněz neoprávněné výhody pro Českou unii sportu. Měli tak poškodit další organizace, jako je Český olympijský výbor nebo Sokol.  

  Kriminalisté viní z podvodu předsedu ČSU Miroslava Janstu a sekretáře Jana Boháče.
   

   

  Jde o další významné sportovní magnáty. Už v květnu poslal soud do vazby expředsedu Fotbalové asociace ČR Miroslava Peltu a náměstkyni ministryně školství Simonu Kratochvílovou. Podle tehdejšího vyjádření Peltova advokáta Bronislava Šeráka je jeho klient podezřelý, že naváděl Kratochvílovou a bývalého šéfa odboru sportu MŠMT Zdeňka Břízu, jak nakládat s dotacemi pro sport.

   

  Pelta přesto, že byl obviněn ze zneužití pravomocí úřední osoby a sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku, byl propuštěn. Doposud nikdo nevysvětlil, proč. Momentálně je obviněný Pelta v zahraničí, kde si užívá dovolenou u moře.

   

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...