Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  OSTRÉ NÁZORY

  Nenávistný Halík zase útočí: Zeman je zlý člověk!

  13.07.2017 11:45 / zprávy google+ twitter facebook

  Kněz a profesor Tomáš Halík se už dávno “zpronevěřil” postavení duchovního a katolíka zvlášť. Důvodem jsou jeho neustálé “soudy” druhých, především pak prezidenta Miloše Zemana. Soudit má podle Bible jen Bůh a nikdo, zvlášť ne kněz, nemá právo kohokoli zásadně posuzovat, odsuzovat a kritizovat.

  Halík Tomáš lupa
  Tomáš Hlík považuje prezidenta Miloše Zemana za zlého člověka! | Archiv FFUK

  To ale Tomáš Halík dělá neustále. A čím více se blíží volba prezidenta, tím častěji šije do Miloše Zemana. Je prý podle jeho vyjádření zlý člověk a “on se modlí za všechny lidi i ty zlé, a tedy i za Miloše Zemana”…

   

  Nedávno dostal americkou cenu za Knihu roku v oboru filozofie a vzápětí obdobnou v Kanadě. A sám se stále až sebestředně cítí být nenáviděn a má pocit, že mu někdo závidí. V rozhovoru pro Seznam.cz řekl, že úspěchy na mezinárodním poli musí vyvážit nějaká ta malost a nenávist, které se mu dostává doma.

   

  „Vysmíván jsem… To jsou jednoduché věci - malost, závist, promítají do mě své démony. Takzvané elity byly vždycky v Čechách podezřelé,“ řekl Halík, který má velké spory i se svým hlavním nadřízeným, kardinálem Dominikem Dukou. Ten sám prohlásil, že Halík neustále někoho kastuje, posuzuje, k čemuž “on sám se nikdy nesníží”!

   

  „Já se za Miloše Zemana modlím, protože já se modlím za všechny zlé lidi. Já těm lidem nepřeju nic zlého, já nesnáším a svým způsobem nenávidím některé jejich vlastnosti a činy. Ale já odděluji ty lidi od těch činů. Oni jsou to slabí lidé a hříšníci jako já,“ řekl Tomáš Halík.  

  Tomáš Halík se prý modlí za všechny zlé lidi, a tedy i za Miloše Zemana!

   

  A proč je Miloš Zeman podle něj tak zlý? „Protože lže i v mém případě. Že já jsem vyhlásil kandidaturu na prezidenta a potom mi to církevní vrchnost zakázala a já jsem řekl, že nekandiduji proto, že tady je málo moudrých lidí. To byly hned čtyři lži najednou. Nikdy jsem žádnou kandidaturu nevyhlásil, žádná církevní vrchnost mi to nezakázala a ani jsem s ní o tom nejednal, také jsem nic neodvolal a nikdy neřekl, že nekandiduji proto, že je tady málo moudrých lidí. To bylo zkreslení jednoho titulku, a to je jeden případ z mnoha. Jsou to lži ve veřejném prostoru. Já si myslím, že člověk v takové funkci nesmí lhát,” podotkl kněz a teolog.

   

  Kandidovat na prezidenta Tomáš Halík prý nechce, protože by musel říkat věci proti svému svědomí, a to ani výměnou za prezidentský stolec: „Kdybych třeba nazval pravým jménem tu hysterii kolem uprchlíků, kteří tady žádní nejsou, tak spoustu lidí naštvu a taky jsem je naštval.“

   

  Halík se také vyjádřil ke svému prohlášení, že jsme svědky devastace hlavy státu a co je motorem chování Miloše Zemana. „Já myslím, že tam dost velkou roli hraje alkohol, přece jenom jsem byl sedm let psychoterapeutem alkoholiků a vidím, jak u toho člověka odchází jednak to fyzické zdraví a pak i určité charakterové vlastnosti. On sám musí trochu váhat, jestli do toho půjde nebo nepůjde. Mýtus neporazitelného Zemana padl. Dnes si můžeme vykalkulovat, pokud se nestane něco mimořádného, když se dostane do druhého kola, tak tam prohraje. A to je člověk, který neumí prohrávat. Když prohrál v té první volbě, tak utekl zadním vchodem a ani nepogratuloval vítězi,” řekl Tomáš Halík.

   

  Ve své kritice hlavy státu, kterou musí paradoxně - i jako kněz - z duše nenávidět, pokračoval. „On se pozoruhodně dlouho držel, na to, že tam byl ten alkohol, kouření a barbarská životospráva. Stále mu dobře fungovala paměť a vyjadřování, ale teď ta schopnost sebevlády, snad by si mohl uvědomit, že si škodí, tam se odehrává cosi jako jakýsi smutný rozpad. A tohle to je to, co si spoustu lidí uvědomilo. Je tady zhruba polovina lidí, kteří by Zemana nikdy nevolili. A pak jsou tady ti, kteří ho volili, a tam je prostě tvrdé jádro, možná deset procent, kteří ho budou volit, i kdyby dělal pod sebe. A pak je ten rostoucí počet lidí, kteří ho volili a říkají: Ale ne, už to nemá zapotřebí, už se podíváme po někom jiném. Tito lidé rozhodnou tu volbu.“

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...