Čtvrtek 19. července 2018
svátek má Čeněk, zítra Ilja

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SMUTNÁ STATISTIKA

  Češi jezdí jako prasata! Dvakrát více mrtvých na silnicích než vloni!

  02.07.2017 00:10 / zprávy google+ twitter facebook

  Celkem 64 lidí přišlo během června o život při dopravních nehodách. Je to dvakrát více než za stejné období loňského roku. Celkový počet obětí za první pololetí tohoto roku dosáhl 231, o osm více než za stejné období roku 2016.

  Nehoda lupa
  Při dopravních nehodách zemřelo v červnu dvakrát více lidí než vloni! | Archiv Policie

  Podle záchranářů, hasičů i policistů jezdí Češi doslova "jako prasata”! Za většinou nehod je agresivní jízda, nedodržení dostatečné vzdálenosti, ale hlavně riskantní a rychlá jízda! „Na to, jak jsme malá země, je tu obětí při nehodách opravdu hodně,” říká jeden z dopravních policistů.

   

  Jak uvedl i ředitel dopravní policie Tomáš Lerch, červen je zatím nejtragičtějším měsícem roku. „Na nárůstu obětí dopravních nehod se podepsalo počasí. Na silnicích se proto objevovalo více chodců, cyklistů a motorkářů, tedy těch nejzranitelnějších účastníků provozu. A nehod s jejich účastí tak výrazně přibylo,” uvedl Lerch.

   

  Zemřelých ubylo letos oproti roku 2016 v únoru, březnu a květnu, v dubnu byl počet mrtvých za oba roky stejný. Ještě ke konci května tak bylo mrtvých letos od začátku roku 167, což bylo oproti loňsku o 20 méně.  

  Během června zemřelo při dopravních nehodách na českých silnicích celkem 64 lidí!
   

   

  Nejtragičtějším dnem letošního června i celého roku byla minulá sobota 24. června, kdy na silnicích zahynulo devět lidí. Také v pátek 16. června byl zaznamenán vysoký počet úmrtí, a to šest. Během soboty zemřeli na silnicích nejméně tři lidé, včetně mladíka na Strakonicku, který ležel na silnici a řidič s vozidlem, který si ho nevšiml, jej přejel.

   

  „Češi vážně jezdí strašně. Mnozí jako prasata bez pudu sebezáchovy. Je to opravdu o agresivitě, ale také o tom, že třeba po rovině umí jet a předjíždět kdekdo, ale když nastane dopravní problém, už je to horší,” říkají policisté i odborníci na dopravní bezpečnost. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...