Pátek 20. července 2018
svátek má Ilja, zítra Vítězslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ

  Londýňané evakuováni ze stovek bytů! Nejsou bezpečné!

  24.06.2017 11:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Evakuaci tisíců lidí ze stovek bytů v Londýně provedli preventivně v pátek britské úřady. Domy prý nejsou bezpečné. Odborníci u staveb zjistili, že mají stejné hořlavé obložení jako u vyhořelého domu s osmi desítkami obětí.

  Londýn věžák lupa
  Kvůli velké hořlavosti domů byly v Londýně evakuovány tisíce lidí! | AP

  Vyklizeno je na londýnském předměstí Camden na 800 bytů. Úřady k tomuto kroku přistoupily po bezpečnostní kontrole budov. Evakuovaní se stěhují do ubytovacího střediska a další místa se shánějí v hotelech v okolí.

   

  Lidé z bytů jsou naštvaní z nařízeného opatření. Úřady je prý dosud ujišťovaly, že se situace snadno vyřeší. Obyvatelka evakuovaného domu Shirley Philipsová řekla, že musela bydliště opustit bez upozornění. „Proč s evakuací čekali do osmi do večera? Kam si myslí, že máme jít?,“ dodala.

   

  Londýnský starosta Sadiq Khan sdělil, že vzhledem ke konkrétním podmínkám byla evakuace nutná. Vystěhování má trvat tři až čtyři týdny, během nichž má být obložení odstraněno a mají být uvedena do pořádku všechna další nezbytná protipožární opatření.  

  Londýnské úřady evakuovaly tisíce lidí ze stovek bytů kvůli problémům s hořlavostí domů.
   

   

  Britská premiérka Theresa Mayová na Twitteru napsala, že je myšlenkami u evakuovaných. „Budu nadále spolupracovat s místními úřady na zajištění bezpečnosti obyvatel,” uvedla.

   

  Úřady se do kontrol pustily po tragickém požáru, který propukl 14. června v budově Grenfell Tower v londýnské čtvrti Kensington a vyžádal si přinejmenším 79 obětí. Příčinou byla podle policie porucha ledničky v jednom z bytů.

   

  Britské úřady v souvislosti s požárem identifikovaly jenom na území Anglie 600 výškových budov, jejichž obložení je podobné tomu v Grenfell Tower. Zkoušky zatím prokázaly, že hořlavý materiál byl použit v obložení jedenácti z nich.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...