Středa 15. srpna 2018
svátek má Hana, zítra Jáchym

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  BUDE HIC

  Těšte se nebo děste se - tropy budou pokračovat dál!

  22.06.2017 10:23 / zprávy google+ twitter facebook

  Vedro, které není mnohdy ani ve světových letoviscích, sužuje momentálně Česko. A jiné to nebude ani po víkendu, i když v pátek má sprchnout, slibují meteorologové!

  Koupání lupa
  Počasí i v dalších dnech bude tak akorát na to být u vody! | Archiv

  Během dneška mohou teploty vyšplhat až k 35 stupňům Celsia. Studená fronta, která dorazí večer, způsobí jen velmi mírné ochlazení, tropické vedro bude panovat dál, i když v pátek má zapršet.

   

  „Sprchnout může už ve čtvrtek večer, místy může spadnout až 20 milimetrů srážek na metr čtvereční a foukat bude silný vítr. To ale vedra nepřekazí," říkají meteorologové.

   

  V pátek bude až 31 °C, navečer se místy mohou objevit bouřky a déšť, který ale lehce zalije zahrady a rozhodně nepomůže suchu, které momentálně panuje v celé ČR!  

  Tropy budou podle meteorologů pokračovat, i když dnes i v pátek může navečer pršet.
   

   

  V sobotu bude polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti se mohou objevit přeháňky. Tvořit se bude kupovitá oblačnost, a to zejména v horských oblastech. Odpolední teploty v Čechách až do 30 stupňů, na Moravě až 33 stupňů Celsia.

   

  „V neděli bude počasí podobné s tím, že večer bude přibývat oblačnost v souvislosti s příchodem další studené fronty, která by se ale měla nad územím České republiky rozpadat a tropické teploty budou pokračovat i v příštím týdnu," dodává Český hydrometeorologický ústav. 

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: léto, tropy, vedro, Počasí
  Komentáře ke článku
  loading...