Středa 23. května 2018
svátek má Vladimír, zítra Jana

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BUDE HIC

  Těšte se nebo děste se - tropy budou pokračovat dál!

  22.06.2017 10:23 / zprávy google+ twitter facebook

  Vedro, které není mnohdy ani ve světových letoviscích, sužuje momentálně Česko. A jiné to nebude ani po víkendu, i když v pátek má sprchnout, slibují meteorologové!

  Koupání lupa
  Počasí i v dalších dnech bude tak akorát na to být u vody! | Archiv

  Během dneška mohou teploty vyšplhat až k 35 stupňům Celsia. Studená fronta, která dorazí večer, způsobí jen velmi mírné ochlazení, tropické vedro bude panovat dál, i když v pátek má zapršet.

   

  „Sprchnout může už ve čtvrtek večer, místy může spadnout až 20 milimetrů srážek na metr čtvereční a foukat bude silný vítr. To ale vedra nepřekazí," říkají meteorologové.

   

  V pátek bude až 31 °C, navečer se místy mohou objevit bouřky a déšť, který ale lehce zalije zahrady a rozhodně nepomůže suchu, které momentálně panuje v celé ČR!  

  Tropy budou podle meteorologů pokračovat, i když dnes i v pátek může navečer pršet.
   

   

  V sobotu bude polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti se mohou objevit přeháňky. Tvořit se bude kupovitá oblačnost, a to zejména v horských oblastech. Odpolední teploty v Čechách až do 30 stupňů, na Moravě až 33 stupňů Celsia.

   

  „V neděli bude počasí podobné s tím, že večer bude přibývat oblačnost v souvislosti s příchodem další studené fronty, která by se ale měla nad územím České republiky rozpadat a tropické teploty budou pokračovat i v příštím týdnu," dodává Český hydrometeorologický ústav. 

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: léto, tropy, vedro, Počasí
  Komentáře ke článku
  loading...