Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DIVNÉ VÝMLUVY

  „Česká Mata Hari" Nečasová má co vysvětlovat! Soud zajímá, že se zázrakem uzdravila!

  21.06.2017 04:02 / zprávy google+ twitter facebook

  Jak má přijít k soudu, je pomalu na smrt nemocná, ale když se má zúčastnit mecheche, kde je Klaus, Zeman a další, tak zřejmě prodělala zázrak jako v Lurdech a rázem se uzdravila. Řeč je o "české Mata Hari" Janě Nečasové Nagyové, o kterou se nyní bude ještě více zajímat soud!

  Nečasová Nečas lupa
  Jana Nečasová bude u soudu asi muset hodně co vysvětlovat! | Archiv

  Manželka expremiéra Petra Nečase Jana Nečasová bude muset soudu doložit, že se skutečně nemohla začátkem června zúčastnit hlavního líčení ve věci možného zneužití Vojenského zpravodajství. Jednání v kauze, v níž Nečasová čelí obžalobě, se mělo konat 5. až 8. června, ale ona se omluvila kvůli zdravotním problémům. Jenže o těch však má soud nyní pochyby. Mimo jiné kvůli její účasti na oslavě narozenin exprezidenta Václava Klause.

   

  Obhájce Eduard Bruna svou klientku z červnového jednání omluvil a předložil její pracovní neschopenku a lékařskou zprávu. Protože však Nečasová trvala na své účasti u soudu a nesouhlasila s tím, aby soud pokračoval bez ní, muselo se jednání odročit až na září.

   

  V pondělí se ale Nečasová se svým manželem a bývalým premiérem Petrem Nečasem zúčastnila oslavy narozenin Václava Klause na pražské Hanspaulce, kde nechyběla celá řada politiků, včetně prezidenta Miloše Zemana, který dokonce seděl s Nečasovou u jednoho stolu, či šéfky Energetického regulačního úřadu Aleny Vitáskové. Vyfotili ji přitom bulvární novináři z Blesku.  

  Jana Nečasová nemohla přijít k soudu kvůli nemoci, ale na Klausovu oslavu přišla!
   

   

  Soudkyně Pavla Hájková ze soudu na Praze 1 má mnoho pochybností o tom, že by na tom obžalovaná Nečasová byla tak špatně. Proto už minulý týden, tedy ještě před touto událostí, vyzvala jejího obhájce, aby k omluvě doložil další listiny.

   

  „Předsedkyně senátu nepovažuje předloženou omluvu za dostačující. Z neschopenky ani lékařské zprávy nevyplývá, že by zdravotní stav paní Nečasové byl takový, že neumožňoval její účast u hlavního líčení,“ uvedla místopředsedkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová.

   

  Jana Nečasová předložila potvrzení z neurologie v Ústavu leteckého zdravotnictví v Praze 6. Jde o zařízení určené především pro letce, ale otevřené je i veřejnosti. V ústavu je neurologické ambulantní pracoviště. Jaké přesně má Nečasová potíže, není jasné.

   

  V lékařské zprávě však podle místopředsedkyně soudu Šindelářové výslovně chybí věta, že účast jmenované na soudním líčení není vzhledem ke zdravotnímu stavu možná.

   

  „Soudkyně vyzvala obhájce, aby doložil omluvu tak, aby ji soud mohl považovat za řádnou,“ dodala Šindelářová. Pokud by se tak nestalo, mohla by soudkyně Hájková přizvat znalce, kteří by zdravotní stav Nečasové přezkoumali.

   

  „Mohl by se vyjádřit i k tomu, zda se zdravotní stav rapidně zlepšil tak, že se paní Nečasová mohla zúčastnit té oslavy,“ podotkla Šindelářová. Nečasové by pak mohla hrozit pořádková pokuta až 50 tisíc korun.

   

  Jana Nečasová je mimo jiné obžalovaná z toho, že se snažila sehnat kompromitující informace, aby uspíšila Nečasův rozvod. Všichni obžalovaní však vinu popírají. Nečasové se zastal i dnes už její muž Petr Nečas, který opakovaně svědčil v její prospěch. Obhajobu staví na tom, že první rodinu Nečase naopak před sledováním chránili. Kauza vedla v roce 2013 k pádu Nečasovy vlády.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...