Pátek 25. května 2018
svátek má Viola, zítra Filip

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  LÁKAVÁ NABÍDKA

  Do armády už asi vezmou kdekoho! Profi vojáků ubývá!

  19.06.2017 02:15 / zprávy google+ twitter facebook

  Zatímco ti, kteří chtěli dříve do armády, museli splňovat maximální fyzická i psychická kritéria, dnes nejsou nároky tak vysoké. A k tomu všemu teď profi vojáci dostanou přidáno. Někteří dokonce hovoří o tom, že “do armády dnes už vezmou kdekoho”!

  Voják lupa
  Armáda láká stále nové lidi, ale v zástupech zájemci rozhodně nestojí! | Archiv Profimedia

  Armáda nabírá stále více lidí, jak do aktivních složek pro bojeschoponost, tak i do administrativy či méně exponovaných míst. „Někde nevadí různé menší handicapy, omezení. To, co by dříve třeba neprošlo ani u kancelářských míst, dnes projde. Prostě potřebujeme navýšit počet členů,” přiznal Blesove.cz jeden z odpovědných pracovníků vojska.

   

  Ne každého snem je mít maskáče a samopal a bojovat kdesi na misích. Ale jsou tací, kteří potřebují motivaci. A tou jsou hlavně peníze. Proto si vojáci z povolání od července polepší zhruba o 7 procent.  

  Pracovníci armády si od července polepší průměrně o sedm procent!
   

   

  „Vláda schválila nařízení, kterým se jim zvyšují služební tarify,” uvedl mluvčí vlády Martin Ayrer.

   

  Průměrný plat vojáků se pohybuje kolem 31 000 korun. Podle Českého statistickйho úřadu byla na konci loňského roku v ČR průměrná hrubá mzda v armádě 29 320 korun.

   

  „S různými příspěvky, odměnami a příspěvkem na bydlením si přijdu na částku kolem 55 tisíc korun. U ardmády jsem 20 let a kdyby dobře neplatili, rozhodně tam nezůstanu,” podotkl pan Zdeněk z Prahy.

   

   

  „Je škoda, že většina těch chlapů tam jde a zůstává kvůli těm prachům. Ne z podstaty nutnosti a nutkání ochraňovat svou zemi, ale vydělat si peníze. Bohužel je to ale tak a těch schopných hodně ubývá..." dodal činný voják.

   

  Stejně jako policie tak i armáda motivuje právě finančními a sociálními výhodami nováčky. Pro vstup do jejich řad jsou nutné vzdělání a dobré fyzické předpoklady. Nicméně mnozí šanci mají. Zástupy zájemců prý ale v řadách rozhodně nestojí. A není prý výjimkou, kdy se k vojsku hlásí i bývalí policisté, kteří třeba před lety odešli od policie právě kvůli nízkým platům. 

   

  redakce | bleskove.cz

  Témata: armáda, ČR nábory, peníze, ČR
  Komentáře ke článku
  loading...