Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZAVŘENÉ HRANICE

  Německo obnovuje kontroly na hranicích!

  18.06.2017 08:55 / zprávy google+ twitter facebook

  Nárazové hraniční kontroly na dálnicích do Polska a České republiky spouští v těchto dnech německá policie v souvislosti s červencovým summitem zemí G20 v Hamburku. Dneškem počínaje se zavádějí kontroly na dálnici A4 v pohraniční oblasti s jihozápadním Polskem, od začátku příštího týdne bude následovat dálnice A17 do Drážďan od hranic s Českem.

  Německo hranice lupa
  Německo dočasně obnovuje kontroly s Českem i Polskem! | Archiv

  Posílení kontrol čeká i vlakové spoje mezi Drážďanami a Prahou, oznámila německá média. Podle policejního mluvčího, jehož citovala agentura DPA, se na kontrolních stanovištích dálnic sníží rychlost na 40 kilometrů za hodinu, aby mohli policisté pohledem zkontrolovat osádku vozů.

   

  Provoz bude navíc sveden do jednoho jízdního pruhu. Kontrolovat chtějí policisté především auta, která do Německa přijíždějí.  

  Německo dočasně obnovuje kontroly na hranicích s Polskem a Českou republikou!
   

   

  Spolkovou policii posílí při těchto kontrolách příslušníci zemské policie spolkové země Sasko. Ta je se svými 577 kilometry vnější hranice výrazně postižena dočasným znovuzavedením hraničních kontrol, zdůraznil saský ministr vnitra Markus Ulbig agentuře DPA. Zároveň pochvalně vyzdvihl namátkové kontroly v pásmu 30 kilometrů za vnějšími hranicemi jako obzvláště účinný prostředek "ještě včasnější identifikace pachatelů trestných činů a potenciálních nebezpečných osob". Mimo jiné sousední Bavorsko i Sasko je už léta provádějí i bez konkrétního podezření.

   

  V namátkových kontrolách bude saská policie pokračovat i po 11. červenci, tedy datu stanoveném pro dočasně obnovené hraniční kontroly v souvislosti se summitem zemí G20 v Hamburku, řekl Ulbig.

   

  Summit velkých ekonomik G20 se ve druhém největším německém městě uskuteční 7. a 8. července. Během zasedání, kterého se zúčastní mimo jiné americký prezident Donald Trump, se očekávají rozsáhlé demonstrace. Aby se na ně nedostali násilní extremisté, avizovala spolková republika už dříve dočasné hraniční kontroly, nechtěla ale dopředu upřesnit, kdy začnou.

   

  V pondělí německé ministerstvo vnitra uvedlo, že s kontrolami na vnitroschengenských hranicích počítá od 12. června do 11. července. Dotknou se podle něj všech německých pozemních, námořních i vzdušných hranic. Kontroly nebudou podle Berlína nepřetržité, ale budou se přizpůsobovat aktuální situaci.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...