Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  SMUTNÁ ZPRÁVA

  V londýnském výškovém činžáku zemřelo nejméně 58 lidí!

  17.06.2017 07:45 / zprávy google+ twitter facebook

  Při požáru věžového bytového domu v Londýně zahynulo zřejmě nejméně 58 lidí. Oznámil to šéf londýnské policie Stuart Cundy. Po smrti je podle něj patrně všech 28 lidí, kteří se v současnosti pohřešují a 30 obětí požáru policie potvrdila již v pátek.

  Londýn požár dům lupa
  Při požáru londýnské výškové budovy zemřelo nejméně 58 lidí! | AP

  Počet pohřešovaných a tím pravděpodobně i obětí tragického požáru by se podle Cundye ještě dál mohl zvyšovat. Potrvá několik týdnů a možná i déle, než se podaří najít všechny mrtvé a těla identifikovat, dodal šéf policie v britské metropoli.

   

  „Bohužel v tomto okamžiku je tu 58 lidí, o kterých nám řekli, že byli v Grenfell Tower během oné noci, kteří se pohřešují, a tak se bohužel musím domnívat, že jsou mrtví," uvedl Cundy. Bilance 58 mrtvých je podle něj stále ještě předběžná a může se zvýšit. V nemocnici zůstává stále ještě 19 zraněných, deset z nich je v kritickém stavu.

   

  Britská policie zatím oficiálně identifikovala pouze jedinou oběť požáru výškové obytné budovy Grenfell Tower. Je jím 23letý syrský uprchlík Muhammad Hadžálí.  

  Při požáru londýnského výškového činžáku zemřelo nejméně 58 lidí!
   

   

  Podle Cundye, který požár popsal jako "lidskou tragédii", jsou policisté nyní zpět v domě a pátrají po obětech i příčině neštěstí. Dříve museli nakrátko budovu opustit kvůli obavám o bezpečnost.

   

  Grenfell Tower, budova se zhruba 120 sociálními byty ve čtvrti Kengsington, vyhořela od druhého až po poslední 24. podlaží. Podle různých údajů v ní žilo 400 až 600 lidí.

   

  Co přesně bylo za vypuknutím požáru londýnské výškové budovy, není stále jasné. Policie ale už vyloučila možný atentát či jinou formu teroristického útoku. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...