Neděle 21. ledna 2018
svátek má Běla, zítra Slavomír
  LEŽ JAKO VĚŽ

  Neskutečná vyčůranost! Senátor Čuba bude dál pobírat plat i náhrady!

  15.06.2017 00:20 / zprávy google+ twitter facebook

  Senátor a dávný autor slušovického zázraku František Čuba měl prý přijít s "chlapským řešením" toho, že už řadu měsíců je nemocný, ale dál pobírá plat a senátorské náhrady. Jenže všechno je jinak. A to se jeho kolega Jan Veleba ještě rozčiluje, že je to "hon na nemocného člověka"!

  Cuba lupa
  František Čuba už skoro 11 měsíců v Senátu nebyl, přesto bere plný plat! | ČT

  Namísto toho, co by měl jít František Čuba na klasickou nemocenskou, do Senátu nechodí a pobírá plný plat. Jde o "pouhých" 120 tisíc korun měsíčně. To stálo v dopise, který předával za Čubu jeho stranický šéf Jan Veleba vedení Senátu. Tedy ani rezignace, ani nástup na neschopenku. Na to Veleba nechtěl odpovědět.

   

  Čuba pří přišel s tím, že se od těchto dnů vzdá svého platu a náhrad a měl pocit, že si z toho mnozí sednou na zadek. Jenže podle vyjádření vedení Senátu to ze zákona nejde. „Ze zákona nelze, aby se senátor vzdal platu a náhrad. Není na to zákonná úprava," uvedlo tiskové oddělení.  

  František Čuba si na platu v Senátu, kam skoro 11 měsíců nedochází, přišel na více jak milion korun!
   

   

  „On v tom dopise tvrdí, že vykonává práci někde v kanceláři. Já si myslím, že tomu snad nikdo věřit nebude. Ten mandát plnohodnotně vykonávat nemůže a nebude,“ řekl i naštvaný šéf Senátu Milan Štěch.

   

  „Pan Čuba s panem Velebou si dělají z lidí legraci. Že jim není trapně! Každý smrtelník, když onemocní, jde na nemocenskou. Doposud jsme tři dny doma zadarmo a pak dostáváme jen 60 procent platu. A tenhle vysloužilý senior bere celý plat a náhrady a není mu to blbý? Tomu se říká obrovská vyčůranost," řekla jedna z obyvatelek Zlínského kraje, kde Čuba žije a údajně občas dochází do kanceláře.

   

  „Nevím, jakou práci by tam měl vykonávat, když víme za poslední minimálně dva roky tady v Senátu, že pan Čuba prakticky nehovoří. Nevystupuje. Z tohoto pohledu si nedovedu představit, jak by komunikoval s občany a co by tam řešil, jestli by zpracovával nějaké analýzy, nevím,“ neodpustil si senátní předseda.

   

  Pokud Čuba nedorazí na schůzi v červenci, bude to už měsíců 11, kdy v Senátu prostě nebyl. Jen do konce května si přitom přišel na platu a náhradách na více jak milion korun. Proč tedy neodstoupí, když na to zdravotně nemá? Asi proto, že razí heslo - každá koruna dobrá! 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...