Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  LEŽ JAKO VĚŽ

  Neskutečná vyčůranost! Senátor Čuba bude dál pobírat plat i náhrady!

  15.06.2017 00:20 / zprávy google+ twitter facebook

  Senátor a dávný autor slušovického zázraku František Čuba měl prý přijít s "chlapským řešením" toho, že už řadu měsíců je nemocný, ale dál pobírá plat a senátorské náhrady. Jenže všechno je jinak. A to se jeho kolega Jan Veleba ještě rozčiluje, že je to "hon na nemocného člověka"!

  Cuba lupa
  František Čuba už skoro 11 měsíců v Senátu nebyl, přesto bere plný plat! | ČT

  Namísto toho, co by měl jít František Čuba na klasickou nemocenskou, do Senátu nechodí a pobírá plný plat. Jde o "pouhých" 120 tisíc korun měsíčně. To stálo v dopise, který předával za Čubu jeho stranický šéf Jan Veleba vedení Senátu. Tedy ani rezignace, ani nástup na neschopenku. Na to Veleba nechtěl odpovědět.

   

  Čuba pří přišel s tím, že se od těchto dnů vzdá svého platu a náhrad a měl pocit, že si z toho mnozí sednou na zadek. Jenže podle vyjádření vedení Senátu to ze zákona nejde. „Ze zákona nelze, aby se senátor vzdal platu a náhrad. Není na to zákonná úprava," uvedlo tiskové oddělení.  

  František Čuba si na platu v Senátu, kam skoro 11 měsíců nedochází, přišel na více jak milion korun!
   

   

  „On v tom dopise tvrdí, že vykonává práci někde v kanceláři. Já si myslím, že tomu snad nikdo věřit nebude. Ten mandát plnohodnotně vykonávat nemůže a nebude,“ řekl i naštvaný šéf Senátu Milan Štěch.

   

  „Pan Čuba s panem Velebou si dělají z lidí legraci. Že jim není trapně! Každý smrtelník, když onemocní, jde na nemocenskou. Doposud jsme tři dny doma zadarmo a pak dostáváme jen 60 procent platu. A tenhle vysloužilý senior bere celý plat a náhrady a není mu to blbý? Tomu se říká obrovská vyčůranost," řekla jedna z obyvatelek Zlínského kraje, kde Čuba žije a údajně občas dochází do kanceláře.

   

  „Nevím, jakou práci by tam měl vykonávat, když víme za poslední minimálně dva roky tady v Senátu, že pan Čuba prakticky nehovoří. Nevystupuje. Z tohoto pohledu si nedovedu představit, jak by komunikoval s občany a co by tam řešil, jestli by zpracovával nějaké analýzy, nevím,“ neodpustil si senátní předseda.

   

  Pokud Čuba nedorazí na schůzi v červenci, bude to už měsíců 11, kdy v Senátu prostě nebyl. Jen do konce května si přitom přišel na platu a náhradách na více jak milion korun. Proč tedy neodstoupí, když na to zdravotně nemá? Asi proto, že razí heslo - každá koruna dobrá! 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...