Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  HROZÍ PROBLÉM

  Extrémní bouřky s krupobitím mají zasáhnout ČR!

  30.05.2017 04:55 / zprávy google+ twitter facebook

  Tropické teploty, které se mají vyšplhat dnes místy až na 32 °C, mohou s sebou nakonec přinést extrémní bouřky, přívalové deště a silné krupobití. Alespoň taková je předpověď meteorologů.

  Bouřky lupa
  Až tropická vedra dnes vystřídají bouřky doprovázené deštěm a krupobitím! | Archiv in-pocasi.cz

  Odpoledne se podle varování meteorologů mohou tvořit velmi silné bouřky, které mohou být provázeny přívalovými srážkami, krupobitím a nárazovým větrem.

   

  „Na studené frontě očekáváme odpoledne a večer ojediněle i silné bouřky, zejména v Čechách, s výskytem krupobití, nárazového větru a přívalovými srážkami s úhrny kolem 35 milimetrů,” varovali meteorologové.  

  Podle meteorologů mohou přijít silné bouřky s krupobitím a lokálními přívalovými dešti!
   

   

  Bouřky budou hrozit od úterních 15 do 22 hodin ve všech českých krajích a na Vysočině. Již v pondělí se mohou bouřky vytvářet v západních oblastech Čech. Přívalové deště mohou někde způsobit vylití malých toků. Spadnout může až 35 mm srážek na metr čtvereční. 

   

  Vedle toho meteorologové vydali varování před extrémně nízkým stavem ozónu a vysokým UV indexem. Lidé by proto měli omezit tělesnou zátěž, neměli by pobývat na přímém slunci a měli by zabránit dehydrataci dostatečným příjmem tekutin. A citliví jedinci by se neměli vystavovat slunci a opalovat se. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...