Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  DIVNÝ ZÁKON

  Neskutečná sprosťárna! Stát vyhazuje peníze oknem, ale rodiče samoživitelé se musejí doprošovat!

  23.05.2017 00:05 / zprávy google+ twitter facebook

  Stát si zase dělá z lidí rukojmí a chová se hlavně k matkám samoživitelkám nebo otcům samoživitelům naprosto příšerně! Jde o případy, kdy dítě onemocní vícekrát po sobě. Někteří rodiče se kvůli naprosto stupidímu zákonu, který schvalovali politici placení z daní nás všech, mohou dostat do existenčních problémů.

  Matka samoživitelka dítě lupa
  Rodiče samoživitelé nemají situaci vůbec jednoduchou! | Profimedia

  Samoživitelé mají na ošetřovné dítěte nárok, ale pouze na 16 dní v jednom bloku. Pokud je to déle, matka či otec nedostane na dítě nic. Musí pak žádat a doslova žebrat na sociálce o dávky v hmotné nouzi. Anebo musí požádat ministryni práci a sociálních věcí o odstranění tvrdosti zákona. Přitom jde o paskvil v zákoně, ale rodiče nemocných dětí se musejí doslova doprošovat státu, který se má o takové lidi postarat.

   

  Situaci kritizuje i ombudsmanka Anna Šabatová. „Na kladné vyřízení žádosti není právní nárok. Vše je pouze na uvážení ministryně,“ uvedla Anna Šabatová, ale dodala, že zákon v podstatě není postaven špatně, což podle stovek rodičů samozřejmě je.   

  MPSV plánuje změnu zákona o ošetřovném rodičů samoživitelů z 16 na 90 dní!
   

   

  „Paní Šabatová řekne, že je to problém, ale pak řekne, že vlastně ne? No je vidět, jak funguje. Nicméně ten zákon je paskvil. Musíme se doprošovat, žadonit a žebrat. Že těm nahoře není hanba,” dodala paní Jana, která měla podobný problém s nemocnou dcerkou, která onemocněla chřipkou a následně na to se u ní projevila angina. Vyřešila to ale po svém. „Šla jsem na dva dny do práce a pak šla na paragraf s dítětem znovu. Mezitím mi hlídala babička. Jedině takhle to jde obejít,” dodala maminka samoživitelka.

   

  Sama ministryně Michaela Marksová potvrdila, že touto cestou to možné je. A také uvedla, že se chystá novela zákona, který by pamatoval na ošetřovné až po dobu 90 dní v kuse. „Pracujeme na tom,” potvrdila. 

   

  Jenomže mnohým politkům, kteří tohle vymysleli, asi nedošlo, že dítě může marodit i déle než dva týdny a něco, a ne každý rodič má rodiče a příbuzné. Komplikuje jim to život. „Tenhle stát rozkrádá peníze, vyhazují se tu miliardy, předražené zakázky a na nás šetří? Nemáme babičku, máme jen tetu a ta chodí do práce. Když může, pomůže, ale ne vždy. Co mám dělat, dítě dát do školky nemocné nebo ho nechat doma samotné, abych nepřišla v práci o peníze?,” ptá se paní Stanislava z Berouna. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...