Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NEKONEČNÉ ČEKÁNÍ

  Nikdo nechápe, proč ještě Kajínek není na svobodě. Že by si to Zeman rozmyslel?

  21.05.2017 20:13 / zprávy google+ twitter facebook

  Příznivci doživotně odsouzeného vraha Jiřího Kajínka jsou dost naštvaní! Nechápou, proč prezident Miloš Zeman sliboval, že hned, jak se vrátí z Číny, podepíše milost pro odsouzeného a trvá další tři dny, než se vůbec dostane na svobodu. Že by si to snad nakonec hlava státu rozmyslela?

  Kajínek, Zeman lupa
  Proč ještě v neděli večer seděl Jiří Kajínek ve vězení? | Archiv

  Rozhodně si Miloš Zeman to, co slíbil, nerozmyslel, ale důvod, proč to trvá tak dlouho, taky nesdělil. Přitom podepsat milost mohl hned ve čtvrtek a v pátek mohl být Kajínek propuštěn. Jedině, že by v tom byla krutá byrokracie, anebo přání samotného vězně, aby nebyl propuštěn hned?

   

  „Je to nesmysl. V momentě, kdy je vězeň omilostněn, musí být neprodleně po všech potřebných administrativních úkonech propuštěn, což je otázka hodin, nikoli dní. Je to zvláštní, že prezident avizuje, že pana Kajínka omilostní, a ten pak čeká dny. Není to asi příjemné. Je mu asi jedno, zda po těch 23 letech si odsedí další týden, na druhou stranu je to stresující,” uvedl pro Bleskove.cz jeden z dozorců z věznice, kde Kajínek také nějaký čas strávil.  

  Prezident Miloš Zeman slíbil, že milost pro Jiřího Kajínka podepíše hned po návratu z Číny!
   

   

  Proč tedy Miloš Zeman neplní svůj slib a Kajínek už dávno není na svobodě, není jasné. Nezbývá, než počkat na to, až se otevřou brány věznice na Liberecku a nejslavnější český vězeň se v ní objeví. Už čtyři dny tam na něj čekají novináři i hrstka jeho blízkých.

   

  Sám ředitel věznice v Rýnovicích Vlastislav Kříž ještě v neděli večer médiím potvrdil, že zatím mu milost na stůl nedorazila. V momentě, až dorazí, nebude prý váhat, aby byl Kajínek propuštěn. „Ale doufám, že společně strávíme za zdmi věznice ještě další noc," uvedl v rozhovoru pro novináře ředitel. Jak to myslel, není jasné. Zřejmě s chystaným propuštěním tohoto vězne moc nesouhlasí. 

   

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...