Sobota 26. května 2018
svátek má Filip, zítra Valdemar

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PODVODNÍCI EXISTUJÍ

  POZOR! ČOI varuje před podvodnými e-shopy!

  20.05.2017 04:51 / zprávy google+ twitter facebook

  Nenechte se napálit, abyste zbytečně nepřišli o své peníze! Takto nějak varuje Česká obchodní inspekce před podvodnými e-shopy! Jde o ty, na kterých se prodávají hlavně obuv a vyznačují se špatnou češtinou v obchodních podmínkách.

  Podvodný eshop lupa
  Například i tento e-shop zařadila ČOI mezi rizikové nákupní servery! | Internet

  Podle ČOI je majitelem firma z Německa a zákazníkům, kteří na něm nakoupili, prý nepřišlo zaplacené zboží.

   

  „Reagujeme na řadu stížnosti spotřebitelů, kteří si u těchto e-shopů objednali a zaplatili zboží, to ale nedorazilo,” řekl pro Novinky mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.  

  ČOI varuje před podvodnými e-shopy s koncovkou .cz, z kterých po zaplacení nepřijde zboží!
   

   

  V poslední době se podle ČOI objevilo mnoho internetových stránek s koncovkou „cz“ nabízejících zejména obuv, na kterých se nevyskytují žádné údaje o prodávajícím. „Obchodní podmínky nasvědčují tomu, že se jedná o nepovedený automatický překlad do českého jazyka. Česká obchodní inspekce před nákupem na těchto doménách spotřebitele varuje,” podotkl mluvčí.

   

  ČOI uvedla, že se jedná například o internetové stránky: www.obchudeksen.cz, www.arena-cross.cz, www.berounmaminkam.cz, www.instalaterstvi-lavicka.cz, www.1soukromazskv.cz, www.bytyholice.cz, www.vsdubrava.cz či www.dchrad.cz.

   

  „Stránky registrovala společnost 1API GmbH z německého Hamburku, držitelé domén jsou zpravidla osoby sídlící v Německu či na české fiktivní adrese. U těchto e-shopů je obvykle jedinou možnou formou úhrady platba předem,” dodal Fröhlich.

   

  Tyto webové adresy zařadila ČOI také na svůj seznam rizikových e-shopů, před kterými varuje na webových stránkách zde: www.coi.cz/cz/spotrebitel/rizikove-e-shopy. Upozornila zároveň, že seznam nikdy nemůže být kompletním výčtem všech rizikových e-shopů, které existují.

   

  Inspekce také kontaktovala národního registrátora domény sdružení CZ.NIC, které je na základě porušení vytyčených pravidel oprávněno registraci domény zrušit či zablokovat.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...