Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ZÁSADNÍ PROBLÉM

  Ťoku, připrav se na problémy! Obcím dochází trpělivost!

  19.05.2017 00:35 / zprávy google+ twitter facebook

  Ministerstvo dopravy přišlo před časem s nápadem zpoplatnit silnice I. třídy pro nákladní vozidla a Dan Ťok to podporoval. Nyní se ale jasně ukazuje, že to je pořádný nesmysl. Zřejmě “odborníkům” z resortu nedošlo, co to může způsobit. Teď mnoha obcím dochází trpělivost.

  Ťok Dan lupa
  S nápadem Dana Ťoka zpoplatnit silnice I. třídy pro nákladní auta obce nesouhlasí. | Profimedia

  Je zcela logické, že zpoplatnění silnice I. třídy vyžene mnoho kamionů a nákladních vozidel na silnice II. a III. třídy a tato doprava je bude decimovat. Logicky by to mělo být naopak, jenže to na ministerstvu dopravy asi pořád nikdo nepochopil!

   

  Pokud by se zpoplatnily pro nákladní auta a kamiony silnice nižších tříd, a to znatelně - samozřejmě, pokud nutně nezásobují konkrétní místo, jezdila by tato těžká auta po těch, po kterých mají. „Jenže pan Ťok má na ministerstvu asi odborníky, kteří přemýšlejí jakkoli, jen ne hlavou,” řekl například pan Stanislav, obyvatel Trhového Štěpánova.

   

  Podobné to mají třeba v jihočeských Tučapech na Táborsku. Zde jim už dokonce došla trpělivost. Vše dospělo tak daleko, že sama obec chystá protesty, pokud se něco zásadního nezmění! Vedení obce chce omezit průjezd kamionů. Silnice tu vede kolem základní a mateřské školy. Obyvatelům vadí i to, že těžká nákladní auta poškozují komunikaci a parkují na návsi.

   

  „Tyto silnice nejsou na tohle uzpůsobeny. Není možné tohle dál snášet,” řekl  starosta Pavel Novák.

   

  Přes Tučapy vede silnice druhé třídy, která spojuje Bechyni se Soběslaví a Černovicemi. Radnice chce letos rekonstruovat místní náves. Vedení obce se ale obává, že těžké kamiony dvoumilionovou investici brzy znehodnotí.  

  Obce odmítají další ničení silnic nižších tříd těžkou kamionovou dopravou a chystají i protesty.
   

   

  Proto chce vedení obce udělat vše pro to, aby se většina náklaďáků Tučapům vyhnula. A musí tak žádat krajský úřad i další instituce o povolení.

   

  „A pokud nám ministerstvo dopravy s panem Ťokem v čele opravdu zpoplatní silnice I. třídy v okolí, máme se na co těšit. Tohle může vážně vymyslet jen hlava pomazaná, nebo spíš vymazaná,” dodal obyvatel Tučap. V obci chystají i protesty, a pokud to bude nutné, tak i řízené blokády silnic!

   

  S tímto problémem se potýká celá řada měst, městysů a obcí. A ministerstvo dopravy s tím nic nedělá. Omezit těžká auta do města chystá i Tábor a zdá se, že se mu to podaří.

   

  „Kdyby se mnohé obce takto spojily a uhodily na ministerstvo dopravy, museli by s tím něco dělat. Pan Ťok může mít ale problém, až někdo zažaluje ministerstvo za to, že ‘vědomě’ poškozuje cizí a soukromý majetek, protože některé silnice patří obcím, domy občanům. Právě domy jsou často těžkým tranzitem také poškozovány. Ale pokud mnozí starostové řeknou, že oni s tím nic nezmohou, nic se dít nebude…,” míní starosta další z českých obcí.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...