Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VYHOZENÉ PENÍZE

  Jak je to s rozkopanou, nově udělanou silnicí? Neví ani sám ministr!

  18.05.2017 11:15 / zprávy google+ twitter facebook

  Jak mrhat veřejnými prostředky a ještě to považovat za normální? Na to jsou v ČR mnohé státní a polostátní firmy a instituce doslova specialisté. Jako například společnost Ředitelství silnic a dálnic, která nechá zrenovovat komplet povrh silnice I. třídy, aby ji pak na dvou místech rozkopala. A ani ministr Dan Ťok vlastně neví, co se mu děje v resortu.

  Silnice Božetice lupa
  Nejprve se silnice kompletně udělá, aby se pak zase rozvrtala kvůli rekonstrukci mostů! | Bleskove.cz

  Začátkem týdne vás Bleskove.cz informovalo o tom, že ŘSD začalo na silnici I. třídy v jižních Čechách, mezi Oltyní a Milevskem, vrtat na zcela nově udělané silnici, kterou zrenovovalo před necelými dvěma lety. Požádali jsme o vyjádření jak ŘSD Jihočeského kraje, tak i generální ředitelství. A také o stanovisko samotného ministra Dana Ťoka.

   

  Ten paradoxně velmi vstřícně a téměř okamžitě, i když z cesty po Číně s prezidentem, odpověděl, zatímco ŘSD nikoli. Přičemž ministra informovali, že se dotazu věnují a s naší redakcí se spojili.

   

  „Mám informace, že v této záležitosti s vámi přímo komunikuje ŘSD a věřím, že vám celou věc objasnili,” napsal Dan Ťok v úvodu. Ale bohužel, neobjasnili, protože od ŘSD do dnešního dopoledne žádná odpověď nepřišla.

   

  Ministr dopravy pak vysvětlil, proč se některé silnice zrekonstruují, aby se zase za nějakou dobu rozkopali…  

  Ministr Dan Ťok tvrdí, že se s ŘSD snaží řešit dlouhodobě podudržované silnice a dálnice!
   

   

  „Rád bych vás ujistil, že ŘSD kontrolujeme a že jsem přesvědčen, že tam nedělají žádné excesy - jenom se snažíme dávat do pořádku silnice a dálnice, které jsou dlouhodobě podudržované,” dodal Ťok.

   

  Pak opět nemá pan ministr dobré informace a už vůbec nemá pravdu. Dlouhodobě “podudržované” silnice vypadají jinak, obzvlášť, když tato konkrétní byla před necelými dvěma roky zrekonstruována.

   

  „Je s podivem, že ŘSD nechá udělat komplet nový povrch, odvodnění atd., a pak si vzpomene, že bude rekonstruovat mostek přes říčku a přes železniční trať. O tomhle museli vědět. Pokud jsou mosty v takovém stavu, kdy je třeba je kompletně zrekonstrukovat, je to záležitost, o které věděli dlouho dopředu. A snad měli nejprve udělat to, a až pak udělat novou silnici. Je to vyhazování peněz…,” míní i jeden ze starostů z okolních obcí, který stejně jako stovky lidí jen nevěřícně kroutí hlavou.

   

  A my si spolu s našimi čtenáři ještě počkáme, co nám na celou záležitost odpoví právě ŘSD…

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...