Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÉ DRAMA

  V Otrokovicích vypukl obří požár! Hasičům se začaly tavit dýchací masky!

  18.05.2017 06:55 / zprávy google+ twitter facebook

  Hasiči zabránili rozšíření požáru průmyslového objektu v areálu Toma v Otrokovicích na okolní budovy, který vypukl ve středu večer. Nelze zatím odhadovat, jak dlouho zásah potrvá, řekl ve čtvrtek ráno mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

  Požár Otrokovice lupa
  Požár v Otrokovicích se hasičům podařilo dostat pod kontrolu! | Pozary.cz

  Při požáru nebyl nikdo zraněn, způsobená škoda ani příčina vzplanutí zatím nejsou známé. Z místa ohniska byly slyšet exploze. Požár zasáhl jednopodlažní objekt o půdorysu asi 15 krát 30 metrů. Plameny šlehaly vysoko nad střechu a z budovy se postupně ozývaly výbuchy tlakových lahví.

   

  Hasiči byli nuceni objekt hasit pouze zvenku, vstoupit dovnitř nemohli. Postupně vyhlásili druhý a třetí stupeň požárního poplachu. Nasadili 17 jednotek profesionálů i dobrovolníků, celkem asi 100 hasičů. Hasili také z košů čtyř automobilních žebříků.  

  Hasiči zabránili šíření velkého požáru v Otrokovicích na Zlínsku, při kterém se jim tavily dýchací masky!
   

   

  „Kromě pokračujících výbuchů tlakových lahví a destrukcí stavebních konstrukcí objektu hasičům komplikoval zásah také vysoký žár. V jednom časovém úseku museli někteří hasiči opustit koše výškové techniky, protože žár nad objektem byl tak silný, že se jim začaly tavit obličejové masky dýchací techniky," popsal Netopil.

   

  Intenzivní žár také ohrožoval část techniky a opláštění jedné ze sousedních průmyslových hal. „Jak bylo také zjištěno, v jedné části hořícího objektu byly umístěny zásobníky s asi 200 tunami tuku a menší množství hořlavých kapalin," dodal mluvčí. K čemu objekt sloužil, zatím hasiči nevědí. Zásahem se podařilo zabránit rozšíření požáru na okolní stavby.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...