Čtvrtek 26. dubna 2018
svátek má Oto, zítra Jaroslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  OBROVSKÉ MANÉVRY

  Anonym hrozil vystřílením obchoďáku a parku v ČB! Není to poprvé!

  17.05.2017 18:55 / zprávy google+ twitter facebook

  Obrovské manévry zažívaly ve středu odpoledne České Budějovice. Na tísňovou linku 158 zavolal anonym a oznámil, že patří k Islamskému státu a vystřílí obchoďák a přilehlý park Stromovka. Do terénu tak vyrazilo policejní komando a desítky policistů. Ti začali z Kauflandu po malých skupinkách evakuovat nakupující a obšancovali celé okolí. Nechtěli nic podcenit.

  Policie lupa
  Policie obsadila obchodní centrum i přilehlý lesopark! | Ilustrační foto Archiv Nova

  Pachatele, který měl vyhrožovat vystřílením, zatím nenašli. „Přijali jsme proto preventivní opatření,” uvedl mluvčí policie Jiří Matzner s tím, že z okolí Kauflandu policisté pouštěli jen lidi, kteří šli nebo jeli z okolí Stromovky do nedalekého centra Budějovic. Nejdříve ale všechny legitimovali. Kdo chtěl opačným směrem, měl zkrátka smůlu.  

  Policie evakuovala obchodní dům Kaufland v Budějovicích i přilehlý park kvůli anonymu.
   

   

  Podle informací od policie nejde o ojedinělý případ. V minulých dnech podobný anonym hrozil podobnými útoky a policie všechny poznatky vyhodnocuje.

   

  Není vyloučeno, že celý středeční incident měl jen odvést pozornost od protestu na náměstí proti Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi, který se konal i v dalších sedmi městech ČR včetně Prahy

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...