Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  OBROVSKÝ PRŮŠVIH!

  Miss Universe žaluje českou firmu s diamanty DIC o desítky milionů!

  17.05.2017 11:25 / zprávy google+ twitter facebook

  Česká firma zabývající se prodejem a investováním do diamantů Diamonds Internacional Corporation (DIC) má obrovský problém. Společnost, kterou vlastní MUDr. Luboš Říha je žalována společností, která stojí za soutěží MISS UNIVERSE. V kauze jde o desítky, možná stovky milionů korun.

  DIC lupa
  Majitel firmy DIC MUDr. Luboš Říha s jednou z vítězek Miss Universe a korunkou! | Archiv

  O sporu informovala v úterý agentura Reuters a upozornily na to Novinky.cz. Producent soutěže krásy nní žaluje českou firmu DIC. Ta vyráběla korunky pro vítězky Miss Universe a všude se tím chlubila. Nyní za to, že i po vypovězení kontraktu nadále tvrdila, že se soutěží Miss Universe spolupracuje, hrozí firmě doktora Říhy velké sankce.

   

  IMG Universe přitom firmě DIC smlouvu vypověděla loni v srpnu poté, co česká firma podle ní zmeškala provedení dvou nezbytných plateb.  

  Product Miss Universe žaluje českou šperkařskou firmu s diamanty DIC řádově o desítky milionů korun!
   

   

  Firma DIC měla podle agenturní zprávy i nadále inzerovat své spojení se soutěží krásy například na svých internetových stránkách, kde podle žaloby údajně zobrazovala své logo nad jménem mezinárodní soutěže krásy.

   

  V žalobě se IMG Universe domáhá škody za domnělé porušení ochranné známky soutěže. Pořadatel soutěže krásy po české společnosti DIC požaduje 2,04 milionu dolarů, tedy asi 48,5 milionu korun, což jsou smluvní platby, které údajně dluží, a k tomu i zatím nespecifikované odškodné za porušení sponzorské dohody.

   

  V roce 2015 zakoupila IMG Universe práva na soutěž od nynějšího amerického prezidenta Donalda Trumpa. DIC se přitom chlubila mezi svými obchodními partnery i klienty, že připravuje výstavby showroomu v Dubaji, který měl přijet osobně otevřít právě dnešní prezident USA. Luxusní prodejna dodnes zprovozněna nebyla.

   

  Vyjádření firmy DIC se Novinkám získat nepodařilo, jelikož telefonické linky uvedené na webu firmy jsou nedostupné a na e-mailové dotazy jsme zatím odpovědi neobdrželi.

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...