Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MOC DRAHÉ

  Šok pro developery a realiťáky! O dražší byty v Praze přestává být zájem!

  26.04.2017 04:55 / zprávy google+ twitter facebook

  Realitní kanceláře v ČR uměle šroubují ceny nahoru a pro mnohé zájemce se stávají nemovitosti nedostupné. Nyní už například přestává být zájem o drahé byty v Praze, ty cenově dostupné postupně zmizely.

  Byty lupa
  O dražší a luxusní byty v Praze už není takový zájem! | Archiv byty-praha-pronajem.com

  Průměrná cena za metr čtvereční v Praze se pohybuje kolem 82 000 korun, což je i více než třeba ve Vídni. Zatímco v českých regionech je zájem i o dražší byty, v Praze už ne. Podle mnohých odborníků na nemovitosti jsou byty drahé i pro cizince. Navíc ne vždy jsou novostavby kvalitní.  

  O dražší byty v Praze přestává být zájem a problém bude i kvůli zpřísnění hypoték!
   

   

  „Koupit si v centru Prahy byt za osm deset dvacet milionů? To si radši na okraji koupím za šest sedm malý domek nebo za deset vilku. Realitky uměle ženou ceny nahoru. V Praze je skoro 6 000 volných bytů a zbytečně se staví další, to se někde musí projevit,” dodal pan Karel, bankovní manažer, který cestuje po celé Evropě.

   

  Problém může nastat i v cenově “běžně dostupných” bytových jednotkách. „Tím, že banky zpřísnily podmínky pro hypotéky a chystá se další opatření, budou další byty i domy pro mnoho lidí nedostupné, takže na realitním trhu buď nastane zlevnění, nebo totální stagnace,” míní jeden z realitních makléřů, který má obavu, že některé realitní kanceláře mohou i zkrachovat. 

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: reality, byty, ceny , praha
  Komentáře ke článku
  loading...