Pátek 23. února 2018
svátek má Svatopluk, zítra Matěj
  NOVÝ ŽIVOT

  Takto dnes vypadá dům hrůzy po rakouském šílenci Fritzelovi! Budete se divit!

  25.04.2017 00:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Jak dnes vypadá dům v rakouském Amstettenu po Josefu Fritzlovi, který desítky let věznil a zneužíval svou dceru, s níž zplodil celkem sedm dětí? Budete se divit! Nově zde začínají žít chudší obyvatelé či mladé rodiny!

  Fritzl dům lupa
  Místo domu po mučiteli Fritzlovi v Amstettenu jsou nyní malé apartmány! | Archiv

  Dům po bestiálním mučiteli, muži, který se dostal do dějin rakouské kriminalistiky, koupil jeden z místních podnikatelů, který provozuje s manželkou noční klub. Dům nechali celý přestavět a nyní jsou v něm nové, malometrážní byty.

   

  „Něco nového se muselo postavit, aby něco starého a špatného šlo vlastně zbourat a vzpomínky zakopat. Doufáme, že se zde obyvatelé budou cítit dobře a nebudou vzpomínat na to, co se tu kdysi odehrávalo," uvedl Herbert Houska, rakouský podnikatel s českými předky.  

  Místo domu po nechvalně proslulém Josefu Fritzlovi v Amstettenu jsou nyní malé apartmány.
   

   

  Kdo si chce pronajmout některý z apartmánů o velikosti zhruba 40 metrů čtverečních, má šanci. Měsíční nájem je 500 euro, včetně služeb. Každý pak zaplatí 1 500 euro jako tříměsíční kauci.  

   

  Zatímco někteří lidé tvrdí, že by v takovém bytě, kde byl tento dům, nikdy nebydleli, jiným to prý nevadí. Naopak to vidí jako výzvu toho, že tento prostor dostane jiný rozměr a bude oddémonizován.

   

  Zločin, který šokoval svět, začal dne 28. 08. 1984 v Ybbsstraße 40 v Amstettenu. Za zdmi šedého domu Josef Fritzl vylákal svou 18letou dceru a uvěznil ji ve sklepě. Zde ji držel pod vlivem drog a s pouty na rukou. Od toho dne zůstala mladá žena 24 let uvězněna v žaláři. Otec ji opakovaně znásilňoval. V roce 1988 se narodilo první dítě, kdy matkou byla Fritzlova dcera a otcem, ale zároveň dědečkem Fritzl. V následujících letech Fritzl zplodil šest dalších dětí. Dvě z toho zemřely, aniž by jim Fritzl poskytl pomoc. 

   

  Vše se provalilo v roce 2008, kdy Fritzl přivezl do nemocnice jedno z dětí spolu s dcerou, protože bylo hodně nemocné. Policie pak do domu vlítla a osvobodila dceru a další děti. Následně se rozjel celý proces. Fritzl byl následně uznán vinným z únosu, znásilňování, zotročování, incestu a zabití, za což byl odsouzen k trestu doživotního odnětí svobody. Jeho dcera, které bylo v době osvobození 42 let, a její děti žijí s novou identitou v jedné z rakouských obcí.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...