Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  NOVÝ ŽIVOT

  Takto dnes vypadá dům hrůzy po rakouském šílenci Fritzelovi! Budete se divit!

  25.04.2017 00:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Jak dnes vypadá dům v rakouském Amstettenu po Josefu Fritzlovi, který desítky let věznil a zneužíval svou dceru, s níž zplodil celkem sedm dětí? Budete se divit! Nově zde začínají žít chudší obyvatelé či mladé rodiny!

  Fritzl dům lupa
  Místo domu po mučiteli Fritzlovi v Amstettenu jsou nyní malé apartmány! | Archiv

  Dům po bestiálním mučiteli, muži, který se dostal do dějin rakouské kriminalistiky, koupil jeden z místních podnikatelů, který provozuje s manželkou noční klub. Dům nechali celý přestavět a nyní jsou v něm nové, malometrážní byty.

   

  „Něco nového se muselo postavit, aby něco starého a špatného šlo vlastně zbourat a vzpomínky zakopat. Doufáme, že se zde obyvatelé budou cítit dobře a nebudou vzpomínat na to, co se tu kdysi odehrávalo," uvedl Herbert Houska, rakouský podnikatel s českými předky.  

  Místo domu po nechvalně proslulém Josefu Fritzlovi v Amstettenu jsou nyní malé apartmány.
   

   

  Kdo si chce pronajmout některý z apartmánů o velikosti zhruba 40 metrů čtverečních, má šanci. Měsíční nájem je 500 euro, včetně služeb. Každý pak zaplatí 1 500 euro jako tříměsíční kauci.  

   

  Zatímco někteří lidé tvrdí, že by v takovém bytě, kde byl tento dům, nikdy nebydleli, jiným to prý nevadí. Naopak to vidí jako výzvu toho, že tento prostor dostane jiný rozměr a bude oddémonizován.

   

  Zločin, který šokoval svět, začal dne 28. 08. 1984 v Ybbsstraße 40 v Amstettenu. Za zdmi šedého domu Josef Fritzl vylákal svou 18letou dceru a uvěznil ji ve sklepě. Zde ji držel pod vlivem drog a s pouty na rukou. Od toho dne zůstala mladá žena 24 let uvězněna v žaláři. Otec ji opakovaně znásilňoval. V roce 1988 se narodilo první dítě, kdy matkou byla Fritzlova dcera a otcem, ale zároveň dědečkem Fritzl. V následujících letech Fritzl zplodil šest dalších dětí. Dvě z toho zemřely, aniž by jim Fritzl poskytl pomoc. 

   

  Vše se provalilo v roce 2008, kdy Fritzl přivezl do nemocnice jedno z dětí spolu s dcerou, protože bylo hodně nemocné. Policie pak do domu vlítla a osvobodila dceru a další děti. Následně se rozjel celý proces. Fritzl byl následně uznán vinným z únosu, znásilňování, zotročování, incestu a zabití, za což byl odsouzen k trestu doživotního odnětí svobody. Jeho dcera, které bylo v době osvobození 42 let, a její děti žijí s novou identitou v jedné z rakouských obcí.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...