Středa 23. května 2018
svátek má Vladimír, zítra Jana

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DALŠÍ PENÍZE

  Hasiči, učitelé, tohle vás hodně naštve! Přidáno totiž dostanou jiní!

  21.04.2017 02:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Pobírají nadstandardní mzdy, berou hodně slušné příspěvky na bydlení a mají další výhody. Přesto dostanou vojáci od července ještě více peněz! Tohle hasiče nebo učitele, kteří dostávají mnohem méně peněz, asi hodně naštve! Ve své podstatě i záchranáře a policisty.

  Armáda vojáci lupa
  Vojáci dostanou od července přidáno o sedm procent! | Profimedia

  Zatímco policistům či hasičům se tak tarify zvednou o 10 procent, u vojáků bude procentuální navýšení sice nižší, a to o asi sedm procent, jenže s tím rozdílem, že už nyní berou daleko více než záchranáři. Zatímco voják v hodnosti praporčík si přilepší o 2 360 korun, policejní o 2 390 korun. Major v armádě dostane navíc 3 290 korun, v policii 3 170.

   

  K tomu ale kromě policistů nedostávají lékaři nebo hasiči příspěvky na bydlení. U vojáků je to měsíčně až 12 tisíc korun. Ministerstvo obrany navrhuje, aby se tarify vojáků od července zvedly nominálně ve stejné výši jako srovnatelné tarify bezpečnostních sborů.  

  Vojáci si od července polepší, jejich mzda stoupne o sedm procent!
   

   

  Ministerstvo obrany v návrhu uvádí, že se v tomto volebním období sice opakovaně navýšily služební tarify vojáků z povolání, což ale v důsledku znamenalo jen vyrovnání na stav před plošným snížením jejich příjmů z minulosti. Vojáci se tak loni dostali na úroveň z roku 2010.

   

  „K zachování konkurenceschopnosti příslušníků ozbrojených sil na trhu práce v České republice se navrhuje zvýšit služební tarify vojáků z povolání od 1. července 2017, a to tak, aby v nominální hodnotě odpovídaly připravovanému desetiprocentnímu zvýšení služebních tarifů příslušníkům bezpečnostních sborů," uvedlo ministerstvo.

   

  „Já mám jako policista po čtyřech letech s odměnami i přesčasy okolo 30 tisíc hrubého. Kdejaký kancelářský voják, nemluvím o těch na misích, má daleko více. Chápu však, že obranyschopnost státu je důležitá, nicméně pořád jsou na tom členové armády daleko lépe,” podotkl pan Milan, policista z Prahy.

   

  Resort obrany zvýšení tarifů u vojáků zdůvodňuje i tím, že se snaží každoročně nabrat asi 2 tisíce nových vojáků. 

   

  „V současné době se ještě daří náborové cíle naplňovat, ale na základě demografického vývoje v České republice je již dnes patrná klesající tendence počtu zájemců o služební poměr vojáka z povolání," uvádí vedení obrany.

   

  Zvýšení platů vojáků by státní kasu mělo letos stát i se souvisejícími odvody asi 434 milionů korun. To štve hasiče nebo učitele. U nich se vždy se zvýšením mezd velmi váhá, někdy hrozí i stávkou. To u vojáků zase není běžné. Nemají totiž důvod vyjít do ulic. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...