Neděle 22. dubna 2018
svátek má Evžénie, zítra Vojtěch

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BOJÍ SE TERORISTŮ!

  Krnáčová chce mít kontrolu nad pronájmy bytů v Praze!

  20.04.2017 02:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) chce mít kontrolu nad tím, kdo si v hlavním městě pronajímá byty. Důvod není šmírácký, ale spíš obava z teroristů, což by i mohl být logický důvod.

  Krnáčová Adriana lupa
  Adriana Krnáčová se obává, že bez kontroly se mohou v Praze klidně ubytovat i teroristé! | Profimedia

  Webovou aplikaci Airbnb, která umožňuje “sdílené bydlení”, kritizují často politici hlavně kvůli ztrátě peněz z poplatků za ubytování. Nyní se ale dostala do popředí zájmu kvůli bezpečnosti. Sama primátorka Krnáčová vyslovila obavu z toho, že takto je zcela nekontrolováno, kdo vlastně v bytech, včetně centra Prahy, žije.

   

  Firma Airbnb, která je založená na principu sdílené ekonomiky, se v Česku dostává, podobně jako služba Uber, pod čím dál větší tlak. Kritici namítají, že se tak nájemníci nenahlašují na úřad a v bytech může bydlet kdokoli, včetně podezřelých lidí, včetně těch, kteří mohou být napojeny na terorismus.

   

  Jenomže to by pak nikdo nemohl pronajímat byty, domy, chalupy a chaty. Samozřejmě, že povinností ubytovatelů je odvádět poplatky a “hlásit” lidi, kteří v takových zařízeních bydlí, jenže pokud jde o “privátní” poskytování bydlení, tato povinnost vlastně odpadá.  

  Primátorka Prahy Adriana Krnáčová se bojí teroristů, kteří by se mohli ukrývat v pronajatých bytech!
   

   

  „Ať už máš srub na horách, nebo jen pokoj navíc, získej další příjem tím, že ho pronajmeš hostům,“ uvádí  společnost na svém webu. Uživatelé se musí před využitím služeb zaregistrovat na webu Airbnb a vytvořit si osobní stránku s profilem. Každá nemovitost je spojena s hostitelem, jehož profil obsahuje doporučení od ostatních uživatelů, hodnocení od dřívějších hostů, hodnocení hostitelovy odezvy a systém osobních zpráv.

   

  „Máme v centru dvě synagogy, máme židovskou čtvrť, kterou potřebujeme ochránit. To je jeden z preferovaných cílů potenciálních teroristů. Potřebujeme z preventivního hlediska omezit pravděpodobnost, že by k něčemu takovému došlo,“ uvedla pro server Info.cz pražská primátorka Adriana Krnáčová.

   

  Na otázku, jestli má strach, že by se přes Airbnb mohl ubytovat někdo potenciálně nebezpečný, uvedla: „Určitě může. A my nemáme žádnou kontrolu. V hotelích je nahlašovací povinnost, kdežto v tomto případě vůbec. Nechci malovat čerta na zeď, jen se raději dívám na bezpečnost v Praze z hlediska prevence, než-li hašení následků,” řekla první žena Prahy.

   

  Krnáčová by tedy pak musela i kritizovat otevřenou Evropu a schengenský prostor. Po něm se totiž může taky téměř bez kontroly pohybovat kdokoli. Dokud policisté daného člověka, třeba i teroristu nebo hledaného zločince nezkontroluje, může udělat cokoli. Třeba i vraždit.

   

  Krnáčová to prý ale přímo tak nemyslela a její vyjádření bylo prý vytržené z kontextu. „Já osobně nemám s Airbnb problém, ale musíme se na to podívat ze širší perspektivy. V Praze jsem právě teď byla v několika domech, kde jsou skoro všechny byty pronajaté přes Airbnb a je to seriózní byznys. Totéž se dělo v Berlíně nebo New Yorku, což způsobilo, že v těchto městech je teď regulace taková, že v podstatě znamená zákaz té služby. Já tak daleko ale pochopitelně zacházet nechci,“ uvedla na svém profilu primátorka.

   

  Pravdou však je, že na tom, co Krnáčová řekla, něco bude. Nikdo nemá totiž přehled, kdo vlastně v centrech velkých měst žije, kdo se tam skrývá. „Může se tam někdo skrývat týdny, měsíce, roky a klidně něco chystat. A tomu nikdo nezabrání. Je to samozřejmě i ,dobré podhoubí´ pro rozesetí buněk teroristů,” přiznal jeden z bezpečnostních expertů. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...