Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZÁSADNÍ ROZHODNUTÍ

  Lukáš Nečesaný zůstává na svobodě! Soud opět zrušil verdikt!

  19.04.2017 09:45 / zprávy google+ twitter facebook

  Lukáš Nečesaný, který byl původně obviněn z pokusu vraždy, zůstává na svobodě. Nejvyšší soud podle informací České televize opět zrušil rozsudek. Případ se tak vrací ke Krajskému soudu v Hradci Králové.

  Nečesaný Lukáš lupa
  Rozsudek nad Lukášem Nečesaným soud už podruhé zrušil! | Archiv ČT

  Soud rozhodl o dovolání už na konci března, své rozhodnutí ale zveřejnil až nyní po vypracování odůvodnění. Nečesanému byl zrušen trest 13 let za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku. Doposud byl Nečesaný zatím na svobodě.

   

  Nejvyšší soud se zatím k rozhodnutí vyjadřovat nebude, teprve před Velikonocemi ho odeslal ke krajskému soudu. Stále nemáme potvrzeno, že by si rozhodnutí řádně převzali všichni účastníci řízení,“ uvedl mluvčí Petr Tomíček.  

  Nejvyšší soud zrušil další rozsudek nad Lukášem Nečesaným obviněným z pokusu vraždy!
   

   

  „Nejvyšší soud vyhověl mým námitkám. Dospěl tedy k závěru, že provedené důkazy jsou v extrémním rozporu se skutkovými zjištěními soudů. Důkazy nesvědčí o tom, že by pachatelem byl můj klient,” uvedl pro ČT advokát Nečesaného Petr Dítě.

   

  Nejvyšší soud podle advokáta zároveň krajskému soudu nařídil změnit senát, který o případu bude znovu rozhodovat. „A to s ohledem na závažná pochybení soudu a nedodržení korektnosti dokazování státní zástupkyně a Krajského soudu v Hradci Králové,“ dodal Dítě.

   

  Podle otce Lukáše Nečesaného bude nyní záležet na dalším postupu soudu. „Všechny dosavadní důkazy samozřejmě platí, nicméně nový senát může některé věci projednat znova. Myslím si, že v rámci možností je to nejlepší výsledek. Věřím, že už se tentokrát bude opravdu hledat nějaká spravedlnost,“ uvedl.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...