Úterý 20. února 2018
svátek má Oldřich, zítra Lenka
  POŘÁDNÝ APRÍL

  Jaro skončilo, zima se vrátila! Hrozí sněhové jazyky!

  18.04.2017 04:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Ten, kdo už přezul na automobilu zimní pneumatiky za letní, by se alespoň dnes a zítra neměl vydávat na silnice a hlavně ne do vyšších poloh. I když to vypadá zvláštně, jaro prozatím skončilo a vrací se zima!

  Sníh zima auta lupa
  Při cestě do horských oblastí to klidně může vypadat i takhle! | Archiv

  Současné počasí je se vším všudy aprílové. Místo sluníčka prší a dokonce sněží. Od dnešního večera hrozí navíc hlavně na severu Čech a Moravy sněhové jazyky, na hřebenech hor i závěje!

   

  Sněžit má i v nižších polohách, na silnicích se bude tvořit vrstva mokrého sněhu. Zesilovat bude také vítr, a to zejména na horách, informoval Český hydrometeorologický ústav.  

  Během úterý a středy hrozí na horách sněhové jazyky a závěje a sněžit může i v nižších polohách!
   

   

  Výstraha před sněhovými jazyky s nízkým stupněm nebezpečí je vyhlášena od úterních 17 hodin pro polohy od 700 metrů nad mořem v krajích Libereckém, Ústeckém, Karlovarském, Pardubickém, Královéhradeckém, Olomouckém a Moravskoslezském. Ochlazovat se má i ve středu, meteorologové budou tedy výstrahu dále upřesňovat.

   

  „V důsledku postupného ochlazování se bude na našem území snižovat hranice sněžení, v pondělí přibližně od 600 metrů, v úterý od 400 metrů a k večeru předpokládáme sněžení i v nižších polohách," uvedli meteorologové.

   

  Do úterního rána by mělo ve vyšších polohách jižní části Českomoravské vrchoviny, Bílých Karpat, Javorníků a Beskyd napadnout do 15 centimetrů sněhu. „Vydatnější a trvalejší sněžení na horách Moravy a Slezska se očekává opět v noci z úterý 18. 4. na středu 19. 4.," uvedli meteorologové.

  Opatrní by měli být hlavně řidiči. Je třeba sledovat dopravní zpravodajství a informace horské služby.

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: jaro, Počasí, sníh, zima
  Komentáře ke článku
  loading...