Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  POŘÁDNÝ APRÍL

  Jaro skončilo, zima se vrátila! Hrozí sněhové jazyky!

  18.04.2017 04:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Ten, kdo už přezul na automobilu zimní pneumatiky za letní, by se alespoň dnes a zítra neměl vydávat na silnice a hlavně ne do vyšších poloh. I když to vypadá zvláštně, jaro prozatím skončilo a vrací se zima!

  Sníh zima auta lupa
  Při cestě do horských oblastí to klidně může vypadat i takhle! | Archiv

  Současné počasí je se vším všudy aprílové. Místo sluníčka prší a dokonce sněží. Od dnešního večera hrozí navíc hlavně na severu Čech a Moravy sněhové jazyky, na hřebenech hor i závěje!

   

  Sněžit má i v nižších polohách, na silnicích se bude tvořit vrstva mokrého sněhu. Zesilovat bude také vítr, a to zejména na horách, informoval Český hydrometeorologický ústav.  

  Během úterý a středy hrozí na horách sněhové jazyky a závěje a sněžit může i v nižších polohách!
   

   

  Výstraha před sněhovými jazyky s nízkým stupněm nebezpečí je vyhlášena od úterních 17 hodin pro polohy od 700 metrů nad mořem v krajích Libereckém, Ústeckém, Karlovarském, Pardubickém, Královéhradeckém, Olomouckém a Moravskoslezském. Ochlazovat se má i ve středu, meteorologové budou tedy výstrahu dále upřesňovat.

   

  „V důsledku postupného ochlazování se bude na našem území snižovat hranice sněžení, v pondělí přibližně od 600 metrů, v úterý od 400 metrů a k večeru předpokládáme sněžení i v nižších polohách," uvedli meteorologové.

   

  Do úterního rána by mělo ve vyšších polohách jižní části Českomoravské vrchoviny, Bílých Karpat, Javorníků a Beskyd napadnout do 15 centimetrů sněhu. „Vydatnější a trvalejší sněžení na horách Moravy a Slezska se očekává opět v noci z úterý 18. 4. na středu 19. 4.," uvedli meteorologové.

  Opatrní by měli být hlavně řidiči. Je třeba sledovat dopravní zpravodajství a informace horské služby.

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: jaro, Počasí, sníh, zima
  Komentáře ke článku
  loading...