Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SMUTNÁ BILANCE

  O Velikonocích zemřelo na silnicích šest lidí, méně než loni

  18.04.2017 00:00 / zprávy google+ twitter facebook

  O prodlouženém velikonočním víkendu zemřelo na českých silnicích šest lidí. Je to o jednu oběť méně než loni. Vyplývá to z předběžných policejních statistik. Nejtragičtějším dnem letošních Velikonoc byla sobota, kdy si nehody vyžádaly tři mrtvé.

  Nehoda lupa
  Při nehodách na silnicích od pátku do nedělního večera zemřelo 6 lidí! | HZS ČR

  Statistika se týká obětí dopravních nehod, které zemřely bezprostředně po události. Není vyloučeno, že počet může být vyšší, když v souvislosti se zraněním zemře někdo na následky v nemocnici.

   

  Zatím poslední smrtelná nehoda se stala v neděli večer v Břeclavi. Řidič osobního auta tam vyjel ze silnice, narazil do sloupu veřejného osvětlení, poté do plotu a do rozvodných skříní s elektřinou a plynem. Při havárii srazil i ženu středního věku, která na místě zemřela. Další čtyři lidé se zranili ve voze.  

  Během prodlouženého velikonočního víkendu zemřelo na českých silnicích nejméně 6 lidí!
   

   

  „My jsme dopředu upozorňovali, že jak odjezd, tak potom příjezd do měst ponese velká rizika," řekl České televizi ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. „Bohužel ta situace už dneska ukazuje, že ty páteřní dálniční tahy začínají vykazovat velké kolony a lidé musí počítat s určitým zdržením a komplikacemi," dodal.

   

  Policie připravila i na letošní Velikonoce zvýšený počet hlídek. Nasazeno bylo více než 3 000 policistů, což je zhruba trojnásobek proti běžnému víkendovému stavu. Loni policisté během podobné akce zkontrolovali zhruba 50 000 vozidel a zjistili asi 10 000 přestupků. „Očekávám, že letos to číslo bude podobné," řekl Lerch.

   

  Od roku 2000 byl dosud nejtragičtější velikonoční víkend v roce 2003, kdy zemřelo při nehodách 25 lidí. Naopak v letech 2011 a 2013 zaznamenali policisté shodně tři oběti.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...