Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NEBEZPEČNÝ FENOMÉN

  Řidičů, kteří odjedou od nehody, je stále více!

  17.04.2017 09:55 / zprávy google+ twitter facebook

  Nízké pokuty, až příliš velká benevolence a arogance - to vše stojí za smutným fenoménem, který se v Česku rozmahá. Přibývá totiž lidí, kteří odjíždějí od dopravních nehod. A nejde jen o povalení popelnice nebo ťukňutí do auta před sebou!

  Nehda Dubicko lupa
  Řidičů, kteří odjíždějí od nehod, je podle policie stále více! | Archiv Polizei

  Jen za první čtvrtletí evidují policejní statistiky přes 4 300 takových případů, kdy řidiči ujedou od nehody. Jak uvedl Český rozhlas, neukázněných řidičů sice přibývá hlavně u lehčích nehod s menšími škodami, přesto by politici chtěli prosadit změnu. Do voleb to ale nestihnou.

   

  „V letošním roce jsme za první čtvrtletí zaznamenali celkem 4 333 dopravních nehod, při kterých řidič ujel z místa dopravní nehody. A z toho 4 207 dopravních nehod bylo pouze s hmotnou škodou. Ve 126 případech byl potom zaznamenán následek na zdraví. Nicméně nebyla žádná osoba usmrcena. Zaznamenali jsme celkem 12 těžce zraněných,“ říká ředitel dopravní policie Tomáš Lerch.

   

  Ve srovnání s posledními dvěma lety počty těchto případů narůstají. Podle Lercha řidiči nejčastěji ujíždějí od lehkých nehod, při kterých nejde o život. Ovšem výjimkou není ani ujetí od kolize s vážnými následky.  

  Policisté zaznamenávají stále více případů, kdy řidiči odjedou od dopravní nehody!
   

   

  Politici už dlouhodobě uvažují o zpřísnění trestů za ujíždění od nehod. Stávající koalice to ale nestihne. „Pošlete do poslanecké sněmovny materiál, který není vydebatovaný s veřejností a s odborníky. To se prostě nedělá a my jsme chtěli tu debatu udělat. Já jsem nechtěl být onen osvícený vládce, který řekne ,bude to takto´ a protlačím to sněmovnou. Tady musí být nějaký konsensus,“ připustil nedávno ministr dopravy Dan Ťok z hnutí ANO.

   

  Zpřísnění sankcí navrhoval i koordinátor bezpečnosti silničního provozu Besip. Jeho vedoucí Martin Farář upozornil na následky, které můžou hrozit v případě, že řidič ujede od nehody.

   

  „Následky mohou být ujetím tragické. Neposkytnutí první pomoci pak má za důsledek i úmrtí nebo nějaké těžké následky na zdraví toho dotyčného, který tam zůstal bez pomoci,“ podotkl Martin Farář.

   

  Řidiči, který od nehody ujede, pak hrozí postih nejméně za samotný přestupek, že od nehody ujel. Pokud se při ní někdo zraní, pak riskuje i trest za neposkytnutí první pomoci a ublížení na zdraví. 

   

   

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...