Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  RÁJ PRO CIZINCE

  Praha je rájem pro Američany, Rusy i Severokorejce

  16.04.2017 00:05 / zprávy google+ twitter facebook

  Američané, Rusové a Severokorejci jsou nejčastějšími návštěvníky i dočasnými či trvalejšímu obyvateli naší metropole z řad cizinců. Praha se tak pro ně stává doslova rájem, a to i díky stále ještě dostupným cenám zboží i služeb!

  Cizinci Praha lupa
  Cizincům se v Praze prostě líbí, a to nejenom na pár dní! | Profimedia

  V posledních letech se do hlavního města stěhovali především občané Ruska. Od roku 2004 se jejich počet zvýšil trojnásobně na aktuálních 22,4 tisíce. 

   

  „Zájem cizinců o Prahu je logický. Souvisí s celkovou ekonomickou a kulturní atraktivitou metropole,” uvedl pro Deník Marek Čaněk, ředitel Multikulturního centra Praha.

   

  Nejpočetnějším národem s trvalým či dočasným pobytem v Praze stejně jako v celé zemi zůstávají Ukrajinci, kterých bylo na přelomu roku 47,5 tisíce. Mezi ně a třetí Rusy se na druhé místo vklínili Slováci, jichž pražská cizinecká policie napočítala 29 tisíc.  

  Američané, Rusové a Severokorejci jsou nejčastějšími návštěvníky i obyvateli Prahy.
   

   

  Počet lidí ze zahraničí, kteří se usadí alespoň na část života v srdci Česka, bude podle předpokladů i nadále růst.

   

  „Když srovnáte procenta cizinců žijících v Praze a středních Čechách s jinými zeměmi, nejsou příliš vysoká. Jak se budou dál vyvíjet, bude záležet na ekonomické situaci, růstu cen bydlení a také na tom, co Praha dokáže nabídnout v konkurenci jiných metropolí,” dodal Čaněk.

   

  Při sčítání v roce 1930 se k jiné než československé národnosti přihlásilo 7,6 procenta Pražanů. Při posledním v roce 2011 bylo „Nečechů" už 7,9 procenta.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...