Sobota 20. ledna 2018
svátek má Ilona, zítra Běla
  RÁJ PRO CIZINCE

  Praha je rájem pro Američany, Rusy i Severokorejce

  16.04.2017 00:05 / zprávy google+ twitter facebook

  Američané, Rusové a Severokorejci jsou nejčastějšími návštěvníky i dočasnými či trvalejšímu obyvateli naší metropole z řad cizinců. Praha se tak pro ně stává doslova rájem, a to i díky stále ještě dostupným cenám zboží i služeb!

  Cizinci Praha lupa
  Cizincům se v Praze prostě líbí, a to nejenom na pár dní! | Profimedia

  V posledních letech se do hlavního města stěhovali především občané Ruska. Od roku 2004 se jejich počet zvýšil trojnásobně na aktuálních 22,4 tisíce. 

   

  „Zájem cizinců o Prahu je logický. Souvisí s celkovou ekonomickou a kulturní atraktivitou metropole,” uvedl pro Deník Marek Čaněk, ředitel Multikulturního centra Praha.

   

  Nejpočetnějším národem s trvalým či dočasným pobytem v Praze stejně jako v celé zemi zůstávají Ukrajinci, kterých bylo na přelomu roku 47,5 tisíce. Mezi ně a třetí Rusy se na druhé místo vklínili Slováci, jichž pražská cizinecká policie napočítala 29 tisíc.  

  Američané, Rusové a Severokorejci jsou nejčastějšími návštěvníky i obyvateli Prahy.
   

   

  Počet lidí ze zahraničí, kteří se usadí alespoň na část života v srdci Česka, bude podle předpokladů i nadále růst.

   

  „Když srovnáte procenta cizinců žijících v Praze a středních Čechách s jinými zeměmi, nejsou příliš vysoká. Jak se budou dál vyvíjet, bude záležet na ekonomické situaci, růstu cen bydlení a také na tom, co Praha dokáže nabídnout v konkurenci jiných metropolí,” dodal Čaněk.

   

  Při sčítání v roce 1930 se k jiné než československé národnosti přihlásilo 7,6 procenta Pražanů. Při posledním v roce 2011 bylo „Nečechů" už 7,9 procenta.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...