Středa 23. května 2018
svátek má Vladimír, zítra Jana

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZÁHADNÝ ÚTOK

  Na fotbalisty Dortmundu možná vůbec neútočili islamisté!

  16.04.2017 04:01 / zprávy google+ twitter facebook

  Na autobus fotbalistů německého klubu z Dortmundu možná vůbec neútočili teroristé z ISIS. Policie prověřuje variantu, že by za explozí, kdy byl zraněn jeden hráč, mohli být spíš pravicoví extrémisté!

  Bus Borussia Dortmund lupa
  Co opravdu stojí za explozí na autobus Borussia Dortmund, policie stále vyšetřuje! | AP

  Berlínský list Tagesspiegel informoval, že dostal e-mail, v němž se k útoku v Dortmundu hlásí extrémně pravicová skupina.Vzkaz, hrozící dalšími akcemi, redakci přišel už ve čtvrtek a policie ho bere vážně, i když si stále není jistá, zda atentát mají na svědomí islamisté nebo pravicoví či levicoví radikálové.

   

  Autor e-mailu zaslaného Tagesspiegelu se v textu odvolává na Adolfa Hitlera a napadá politiku multikulturalismu. Útok v Dortmundu byl podle něj „posledním varováním“. Pisatel kromě jiného oznámil na 22. dubna další útok, při němž „poteče krev“. „Oddíl Kolín je připraven,“ dodal.

   

  Hrozba byla evidentně adresována očekávanému velkému počtu účastníků chystané demonstrace, která se má v uvedený den konat v Kolíně nad Rýnem na protest proti celoněmeckému sjezdu pravicově populistické strany Alternativa pro Německo.  

  V Německu panují dohady o tom, že na autobus Borussie Dortmund možná vůbec neútočili islamisté!
   

   

  „Musíme všechno brát vážně, protože po dortmundských pachatelích nemáme žádné stopy,“ uvedl nejmenovaný zdroj z bezpečnostních kruhů.

   

  Panují vážné pochybnosti o tom, že dopisy nalezené na místě úterního útoku na fotbalisty Dortmundu napsali islamisté. Vyšetřování pokračuje několika směry a zkoumá i možné motivy pravicového či levicového extremismu.

   

  V úterý večer poškodily tři exploze autobus s fotbalisty bundesligového klubu Borussia Dortmund jedoucí na domácí zápas čtvrtfinále Ligy mistrů s týmem AS Monaco. Zranění ruky utrpěl španělský obránce Marc Bartra, který se v nemocnici podrobil operaci. Zraněn byl i jeden z policistů, který autobus doprovázel.

   

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...