Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ODLOŽENÉ NOVOROZENĚ

  Další dítě v babyboxu. Už 152. v řadě!

  12.04.2017 07:59 / zprávy google+ twitter facebook

  Další, v pořadí už 152. dítě se objevilo v babyboxu. Stalo se to ve středu časně ráno po druhé hodině ve schránce pro nechtěné děti v Opavě. Jde o zcela čerstvého novorozence.

  Babybox lupa
  Babyboxy Ludvíka Hesse v ČR zachránily už 152 dětí! | Archiv ČT

  Jak uvedl zakladatel bayboxů Ludvík Hess, jde o chlapečka, čerstvě narozeného, donošeného, vážícího 3 100 gramů.

   

  „Chlapeček měl oblečené nové dupačky a zabalený byl v nové dece, ale nestačil se po narození vykoupat, a tak mi jeho první lékařka, vlídná a milá Soňa Krejčí z opavské neonatologie, řekla: Trochu páchnul... Převázala mu pupečník a pozornost věnovala především jeho prohřátí, cestou do babyboxu prochladnul na 32 stupňů," uvedl Ludvík Hess s tím, že jde o 4. děťátko, které vstoupilo do života dvířky opavského babyboxu za osm let jeho existence. Jinak je již šestým letošním a 152. celkem.  

  Už 152. dítě se objevilo v babyboxu, tentokrát v Opavě, a jde o chlapečka!
   

   

  Zatím dostal chlapeček jméno Tomík. Důvody vysvětlil právě Ludvík Hess. „Po MUDr. Tomáši Fialovi, řediteli Nemocnice Strakonice, jemuž jeho dědeček JUDr. Jan Horný v dětství říkal Tomíku. Jezdili na výlety spolu s mojí tetou Melittou Kozmovou, rozenou Hessovou, a brali s sebou moji praneteř Janu Kozmovou. Před padesáti lety... S Tomášem Fialou jsme se po tomto zjištění rozhodli, že jsme vlastně bratranci! Tomík ze Strakonic je nejvlídnější ředitel nemocnice, kterého znám, a velmi mi pomáhá. Ať žije Tomík v Opavě! Ať žije Tomík ve Strakonicích," dodal po svém Hess, který vždy až básnicky oznámí objevení dalšího nechtěného miminka. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...